"Готуватися до будь-яких ескалаційних кроків ворога — пріоритет на найближчий час" — Зеленський провів засідання Ставки

"Готуватися до будь-яких ескалаційних кроків ворога — пріоритет на найближчий час" — Зеленський провів засідання Ставки

Президент України Володимир Зеленський
. Президент України Володимир Зеленський під час звернення до парламенту Норвегії, 16 лютого 2023 року, фото: Офіс президента

Тримати ситуацію на фронті й готуватися до будь-яких ескалаційних кроків російського війська – це пріоритет на найближчий час. Про це сказав президент Володимир Зеленський у своєму вечірньому зверненні, коментуючи засідання Ставки 16 лютого.

"Провів сьогодні чергове засідання Ставки, і в ньому взяли участь усі командувачі оперативних напрямків. Детально заслухали про ситуацію за кожним із напрямків і перспективи – теж за кожним з оперативних напрямків", — сказав Зеленський.

Йшлося про постачання зброї, постачання боєприпасів, підготовку українських військових. А також про плани й можливості окупантів.

"Потенціал української відповіді. Тримати ситуацію на фронті й готуватися до будь-яких ескалаційних кроків ворога — це пріоритет на найближчий час. Просуватись у подальшому звільненні нашої землі — це пріоритет, який ретельно готуємо", — сказав Зеленський.

Раніше президент України Володимир Зеленський виключив можливість відмови від будь-якої території своєї країни в рамках потенційної мирної угоди з Росією. Він також зазначив, що прогнозований раніше весняний наступ вже розпочався.

Про це він сказав в інтерв’ю BBC, присвяченому річниці повномасштабної війни Росії проти України.

"Російські атаки вже відбуваються з кількох напрямків", — сказав він.

Що відомо про наступ РФ на Донбасі

Російський наступ триває на сході України, відбуваються цілодобові атаки, ситуація напружена. Про це ввечері 15 лютого написала у Телеграм заступниця міністра оборони Ганна Маляр. За її словами, окупаційне військо зазнає значних втрат — до 80% особового складу у деяких підрозділах.

“Так, нашим важко. Ви самі бачите, яку війну веде РФ. Але наші бійці не дають ворогу досягнути поставлених цілей та завдають дуже серйозних втрат. Зокрема, в деяких штурмових загонах ПВК “Вагнер” та підрозділах 2 АК втрати становлять до 80% особового складу”, — написала Маляр.

Читайте також

Зеленський: Є відчуття, що новий рік в Україні починається з 24 лютого, а не з 31 грудня

На початок