"Найгірший день для нашої команди". Юрай Санітра прокоментував виступ України у синглміксті на ЧС з біатлону

"Найгірший день для нашої команди". Юрай Санітра прокоментував виступ України у синглміксті на ЧС з біатлону

Ексклюзивно
"Найгірший день для нашої команди". Юрай Санітра прокоментував виступ України у синглміксті на ЧС з біатлону
Фото Євгенія Каранова / Суспільне Спорт

Ексклюзивний коментар тренера збірної України з біатлону після синглміксту.

Збірна України з біатлону виступила в одиночній змішаній естафеті на чемпіонаті світу в Обергофі. Українські біатлоністи фінішували на 15-му місці - найгірший результат в історії у цій гонці на ЧС.

Синглмікст Україна закінчила з чотирма колами штрафу. Три - на третьому етапі, де бігла Анастасія Меркушина, ще один - на останній стрільбі Дмитра Підручного.

Після гонки одна з учасниць синглміксту Анастасія Меркушина в ексклюзивному коментарі Суспільне Спорт пояснила свій виступ у гонці незадовільним фізичним станом. А також ризиком на вогневих рубежах, який, за її словами, виявився невиправданим.

Читайте також: "Фізичний стан – прірва". Анастасія Меркушина прокоментувала свій невдалий виступ у синглміксті на ЧС з біатлону

Старший тренер збірної України Юрай Санітра в ексклюзивному коментарі Суспільне Спорт визнав, що результат у синглміксті виявився найгіршим для команди на всьому турнірі. Хоча й залишився задоволений виступом Дмитра Підручного, який на останньому етапі дистанції показав другий загальний результат за швидкістю серед біатлоністів.

  • Про результат в одиночному міксті

"Важко виправдати результат. Думаю, що ні на стрільбі, ні на трасі не було так, як хотіли. Думаю, що склад не був оптимальний, скажу проямо, не буду приховувати. Треба було вдвічі краще пробігти та відстріляти, ніж ми це зроб. Тому це найгірший день для нашої команди на цьому чемпіонаті світу".

  • Про виступ Дмитра Підручного

"Дмитро, думаю, що біг на трасі добре. У нього фізичних проблем не було. Уже після першої стрільби стоячи казав, що в нього сильно тремтять ноги. Думаю, що то була причина промахів на другій стійці. Його нога ще не така сильна. Сьогодні траса була... Там треба було тримати стабільність. Дмитра треба відновити, бо він дуже сильна частина складу естафети".

Підручний і Санітра
Dmytro Yevenko / biathlon.com.ua
  • Кого бачить у складі естафетної четвірки

"Без нього [Підручного] естафета на 100% не вийде. Зранку хочу вже визначити склад на естафету, щоб був час підготуватися психологічно. Хочу, щоб правильно назвав імена на суботу. Бо шість спортсменів — всі варіанти на склад. Тому будемо дивитися на стан після індивідуальної гонки. Хто як відновився. Потім буду говорити з лікарем про стан Прими".

"Станом на зараз стовідсотково пробіжать Дудченко і Підручний. Ще двох скажу пізніше. Як будемо бігти на етапах, будемо думати. Думаю, що всі хочуть стартувати — це добре. Сподіваюся, що будемо краще готові, ніж на сингл естафеті".
  • Про потенційну участь Артема Тищенка у масстартіАртем Тищенко - перший запасний у масстарті, виступить лише у разі відмови когось з біатлоністів бігти гонку

"Тищенко своїм хорошим результатом зробив проблеми. Бо він у складі на кубок IBU в Кенморі. Там організаційно все не так просто зробити — візи, квитки на літак. Будемо дивитися на ситуацію. Але, на мою думку, треба нам закрити кубок IBU, щоб утримати позицію. Це ми будемо вирішувати із керівництвом федерації, як правильно визначити. Думаю, що в неділю зранку треба ухвалити рішення, бо якщо будемо чекати до старту, то Тищенко не встигне на літак із Франкфурту".

  • Чи є шанси у Дар'ї Блашко виступити в естафеті

"Я не маю компетенції говорити. Треба старшому тренеру жіночої команди сказати, хто бігтиме естафету. Бачу, що там ситуація складніша, ніж у чоловічій команді. Блашко щодня тренується, але їй треба ще допрацювати те, чого їй не вистачало. Побачимо, що тренери будуть вирішувати про склад естафети".

Чемпіонат світу з біатлону: трансляція

Пряма трансляція усіх гонок чемпіонату світу - на сайті Суспільне Спорт та місцевих каналах Суспільного, а також частина гонок буде доступна на Радіо Промінь. Суспільне Спорт транслюватиме всі гонки на рівні чемпіонату світу з біатлону.

Дивитися біатлон онлайн можна на платформах Суспільного - ексклюзивного транслятора біатлону в Україні.

На початок