"Фізичний стан – прірва". Анастасія Меркушина прокоментувала свій невдалий виступ у синглміксті на ЧС з біатлону

"Фізичний стан – прірва". Анастасія Меркушина прокоментувала свій невдалий виступ у синглміксті на ЧС з біатлону

Ексклюзивно
"Фізичний стан – прірва". Анастасія Меркушина прокоментувала свій невдалий виступ у синглміксті на ЧС з біатлону
Biathlon.com.ua / Dmytro Yevenko

Ексклюзивний коментар української біатлоністки для Суспільне Спорт.

Збірна України з біатлону антирекордом завершила виступ в одиночній змішаній естафеті на чемпіонаті світу. Команда у складі Дмитра Підручного та Анастасії Меркушиної фінішувала на 15-му місці.

У синглміксті українці на двох заробили чотири кола штрафу. Три з них - на третьому етапі, де бігла Меркушина: на "стійці" біатлоністка закрила лише дві мішені з восьми пострілів.

Читайте також: Україна фінішувала 15-ю в одиночному міксті на ЧС з біатлону. Це найгірший результат в історії

Меркушина та Підручний втретє виступили разом в одиночній змішаній естафеті - перед цим у 2019 та 2020 роках цей дует посів п'яте та десяте місця відповідно. На ЧС-2023 біатлоністи знову регресували на п'ять позицій у порівнянні з попереднім сумісним виступом.

Після гонки українська біатлоністка дала розгорнутий ексклюзивний коментар для Суспільне Спорт, у якому розповіла, що стало причиною хиб у синглміксті та загалом пояснила підсумковий результат.

Зокрема, Меркушина визнала, що до гонки підходила не в найкращому фізичному стані. Попри те, що вона отримала додатковий день перепочинку завдяки пропуску індивідуальної гонки, Меркушина назвала "прірвою" її поточний стан у порівнянні з оптимальним.

 • Як оцінює виступ в синглміксті

"Дуже готувалася, дуже переживала. Це велика відповідальність — така естафета. Було відчуття, що можемо краще, можемо бути вище. Ще й така погода — вітер, якщо пощастить, то можна бути високо. Але не судилося.

Це така естафета, що навіть якщо є шанси, важливо ризикувати, бо із середнім результатом ні туди, ні сюди. Коли ризикуєш, то може бути аж настільки погано, або аж настільки добре. Ризик сьогодні не виправдався. Звичайно, ніхто не хоче так помилятися. Я йшла на максимум. Підходити до стійки, можливо, треба було трішки повільніше. Ну і записала собі, шо синглмікст треба стріляти щвидко, але не врахувала погодні умови. Тому такі промахи".

Анастасія Меркушина
Manzoni / IBU
 • Про фізичний стан
"Фізичний стан далекий від того, що хотілося. Не просто далекий, а прірва між тим, що мало би бути, і тим, як воно є насправді".
 • Що вплинуло на ненайкращий фізичний стан Меркушиної

"Про фактори, які повпливали... Це як з рибалкою: скільки разів не клює, не знаєш чому, а як клюне — не знаєш чому. Тут так само. Багато є об'єктивних та не об'єктивних факторів. Але так склалося. Помилятися — це нормально. Я не обирала стріляти три штрафи. Я не хотіла цього, але так вийшло. Буду опрацьовувати цей момент, можливо інші тренування — на максимальній швидкості стрільби. Буду пробувати. Це вже не вперше, і мене це напрягає".

 • Як на Меркушину вплинули старти на Євро перед чемпіонатом світу

"Перед Європою були три етапи поспіль. Ми бігли майже всі гонки, відбігли всі три етапи. Приїхали в Ленцергайде, а там же не етапи — можна поборотися. Але треба було мати на увазі, що норвезька командаНа Євро виступила команда "Б" збірної Норвегії готувалася на висоті ще вище, ніж Ленцергайде. Вони приїхали туди з максимальною підготовкою, підведені. А ми — після етапів, змучені. Мали з ними боротися, цього хотілося".

"Хотілося медалі, звичайно, відпрацювати на максимум. Цей момент - перфекціонізм спрацював. Замість підготовки тут - ми відпрацювали там. І додаткові дні в горах. Після гір буває рекліматизація. Можливо, на переслідуванні мені випав такий день, не прорахувала. Десь може надірвалася, зламалася".
 • Про фактор інтенсивності змагань у сезоні

"Ми будемо намагатися просто не думати, відкласти на потім усе, що з нами відбувається. За два дні можна загнати у депресію. Нам треба працювати та вірити у найкраще. Спорт вищих досягнень — не про здоров'я. Ми працюємо напряму із серцем. Отакі скачки вгору-вниз, зі змагання на змагання без відпочинку — це досить важко. Такий результат, звичайно, не прогнозований, але він зрозумілий. Це б ніхто не виправив би, бо такі були плани, так було розраховано".

"Чи щось пропустили тренери? Там багато факторів. Тут не тільки тренери можуть щось вирішити".
 • Про пропуск індивідуальної гонки заради синглміксту

"Я би вмерла, якби ще індивідуальну гонку пробігла. Треба було обирати одну гонку чи іншу. Якби я була готова, якби був достатній рівень підготовки, то я би пробігла обидві. Але треба було розставляти пріоритети і обирати щось одне. Немає базової підготовки. А це означає, що я не можу фізично витримувати всі гонки на такому рівні. Немає стрілкової бази — раз добре, раз погано. Поки не можу все бігти, але сподіваюся, що наступний рік буде спокійніший, ми зможемо нормально підготуватися, виконати всі весняні тренування. То буде краще".

Як виступила збірна України у синглміксті

 • перший етап. Анастасія Меркушина: стрільба - 0+2; швидкість на дистанції - 23-е місце (+32.6 секунд від лідера)
 • другий етап. Дмитро Підручний: стрільба - 0+2; швидкість на дистанції - 18-е місце (+15.9 секунд)
 • третій етап: Анастасія Меркушина: стрільба - 3+4; швидкість на дистанції - 16-е місце (+34.9 секунд від лідера)
 • четвертий етап: Дмитро Підручний: стрільба - 1+3; швидкість на дистанції - 2-е місце (+11.9 секунд)

Анастасія Меркушина на ЧС-2023: що відомо

 • Перед виступом на ЧС-2023 Меркушина взяла участь на Євро, де стала чемпіонкою у спринтерській гонці.
 • На попередньому синглміксті, який відбувся на етапі Кубка світу в Поклюці, Меркушина бігла разом з Артемом Тищенком. На фініші команда показала сьомий результат
 • На чемпіонаті світу-2023 Меркушина не мала жодного фінішу у заліковій зоні в особистих гонках. Її найкращий результат - 44-е місце в спринті.

Чемпіонат світу з біатлону: трансляція

Пряма трансляція усіх гонок чемпіонату світу - на сайті Суспільне Спорт та місцевих каналах Суспільного, а також частина гонок буде доступна на Радіо Промінь. Суспільне Спорт транслюватиме всі гонки на рівні чемпіонату світу з біатлону.

Дивитися біатлон онлайн можна на платформах Суспільного - ексклюзивного транслятора біатлону в Україні.

На початок