Франція відправляє в Україну першу партію броньованих машин AMX-10RC

Франція відправляє в Україну першу партію броньованих машин AMX-10RC

Важливо
Французька броньована машина AMX-10RC
Броньована машина AMX-10RC Франції. Фото: Вікіпедія

Франція відправляє в Україну першу партію броньованих машин AMX-10RC. Про це пише Forces Operations. За даними цього ресурусу, перші чотирнадцять бронетранспортерів AMX-10RC перебувають на шляху до України.

"Ці 14 AMX-10RC, перші з кількох десятків, про які було оголошено на початку січня, це стільки ж екіпажів і менеджерів, які пройшли підготовку протягом останніх тижнів у кавалерійській школі в Сомюрі, колисці французької бронетанкової кавалерії", — зазначає видання.

Цей пакет допомоги було надіслано Україні на тлі нової зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО, що була присвячена війні в Україні, йдеться у матеріалі. Міністр оборони Франції Себастьян Лекорню запевнив Україну у "повній, оперативні та спеціалізованій підтримці" яка буде зосереджена, зокрема, на "протиповітряній обороні, артилерії та танках".

Що відомо про броньовані машини AMX-10 RC

Броньовані машини AMX 10-RC французького виробництва (компанія GIAT) іноді називають колісними танками. Їх можна використовувати також для вогневої підтримки піхоти під час бою, бронемашина може ефективно ховатись у складній місцевості. AMX-10 RC озброєна 105-мм нарізною танковою гарматою 105/47 F2 MECA, здатною стріляти на дальність до 2 тисяч метрів.

Читайте також

Франція передасть Києву ще 12 САУ Caesar

Вибір редакції

На початок