На спецрахунку для відновлення України є 17 млрд гривень — Шмигаль

На спецрахунку для відновлення України є 17 млрд гривень — Шмигаль

Глава уряду Денис Шмигаль
Прем'єр-міністр Денис Шмигаль. Фото: УНІАН

Україна вже має 17 мільярдів гривень на спеціальному рахунку для швидкого відновлення держави.

Про це прем’єр-міністр Денис Шмигаль повідомив на селекторній нараді з керівниками Дніпропетровської, Донецької, Луганської та Харківської обласних військових адміністрацій щодо реалізації в регіонах проєктів швидкого відновлення.

"Наразі ми вже маємо на спецрахунку 17 млрд грн для відновлення. Також заплановано до кінця року надходження 35,5 млрд грн від доходів НБУ й 1,5 млрд доларів від США. Крім того, маємо політичну домовленість з Урсулою фон дер Ляєн про допомогу ЄС в розмірі 1 млрд євро. Потрібно негайно починати швидку відбудову, тож якнайшвидше очікуємо відповідні проекти від областей", — сказав Шмигаль.

Глава уряду назвав п’ять пріоритетних напрямків для відновлення:

 • енергетика
 • житло
 • розмінування територій
 • критична інфраструктура
 • допомога бізнесу

Також прем’єр-міністр заслухав інформацію очільників ОВА щодо проєктів відновлення житла та критичної інфраструктури. Шмигаль дав завдання Мінінфраструктури довести всім головам ОВА порядок наповнення й ведення реєстру для подальшого його використання.

Прем'єр також доручив Міненерго спільно з Державним агентством відновлення та інфраструктурних проєктів відпрацювати питання фінансування відновлення енергооб’єктів, аби системно розв’язати проблему відновлення спроможностей генерації там, де це можливо.

Крім того, Шмигаль закликав голів ОВА підготувати комплексні потреби щодо облаштування пунктів незламності системами Starlink.

Збитки України, спричинені вторгненням Росії

12 грудня 2022 року Денис Шмигаль заявляв, що спричинені війною Росії проти України збитки можуть до кінця року можуть сягнути $700 мільярдів. Згодом він повідомив, що для відновлення енергетичної системи Україні потрібно близько мільярда доларів.

Київська школа економіки порахувала, що на листопад 2022 року загальна сума тільки задокументованих збитків житловій, нежитловій нерухомості та іншій інфраструктурі України склала $135,9 млрд.

Внаслідок ракетних обстрілів Росії, за даними КШЕ, в Україні пошкоджено або зруйновано:

 • 592 об’єкти теплопостачання;
 • 153 заклади соціальної сфери;
 • 2692 заклади дошкільної, середньої та вищої освіти (9 грудня міністр освіти України Сергій Шкарлет заявив, що РФ пошкодила або зруйнувала понад 2,8 тисячі закладів освіти);
 • 330 лікарень (загалом, збитки, завдані медичній інфраструктурі, становлять понад мільярд євро, 10 листопада розповів заступник міністра охорони здоров'я Богдан Боруховський);
 • 880 обʼєктів культури;
 • 94 релігійні споруди;
 • 595 адмінбудівель державного та місцевого управління.

14 лютого директор-розпорядниця Міжнародного валютного фонду Крісталіна Георгієва повідомила, що Україні цього року потрібно від 40 до 48 мільярдів доларів фінансування, щоб її економіка функціонувала.

Читайте також

Україна планує у лютому залучити $2 млрд від міжнародних партнерів — Шмигаль

Конфісковані російські активи продаватимуть через аукціон — Шмигаль

Вибір редакції

На початок