Гірськолижниця Шиффрін всьоме стала чемпіонкою світу та оновила 84-річний рекорд турніру

Гірськолижниця Шиффрін всьоме стала чемпіонкою світу та оновила 84-річний рекорд турніру

Гірськолижниця Шиффрін всьоме стала чемпіонкою світу та оновила 84-річний рекорд турніру
AP Photos

Американка вперше стала чемпіонкою в змаганнях з гігантського слалому.

Гірськолижниця Мікаела Шиффрін усьоме в кар'єрі стала чемпіонкою світу. На цьогорічних змаганнях у Франції американка виграла змагання з гігантського слалому.

Цього сезону 27-річна спортсменка вже оновила історичний рекорд Кубка світу з гірськолижного спорту. Вигравши 13 етапів, до світової першості вона підійшла з показником у 85 перемог на Кубку світу за кар'єру - на три більше за попередню рекордсменку, американку Ліндсі Вонн.

Безпосередньо на чемпіонаті світу Шиффрін майже дісталася "золота" в жіночій комбінації. Проте припустилася вирішальної помилки на останніх метрах й поступилася першим місцем італійці Федеріці Бріньйоне.

Читайте також: "Таке не трапляється часто". Гірськолижниця Шиффрін в останніх воротах втратила "золото" чемпіонату світу: як це сталося

Шиффрін відтак ризикувала вперше закінчити чемпіонат світу без жодного "золота". Та врешті тріумфувала в гігантському слаломі, заразом встановивши новий історичний рекорд змагань.

Як виступила Мікаела Шиффрін

У змаганнях з гігантського слалому Мікаела показала найкращий час вже після першого проїзду - 1:02.54 хвилини. Швидше за 1:03 хвилини дистанцію в стартовій спробі подолала тільки італійка Бріньйоне, що претендувала на свою другу перемогу на турнірі.

Вже в другій спробі показник Бріньйоне був кращим за результат Шиффрін - різниця склала 0.19 секунди. Однак італійка не змогла нівелювати перевагу Мікаели в першій спробі - Шиффрін здобуває перемогу з різницею 0.12 секунди та виграє своє сьоме "золото" чемпіонатів світу в кар'єрі!

Що означає перемога Мікаели Шиффрін на ЧС-2023

  • Шиффрін вперше в кар'єрі стала чемпіонкою світу в гігантському слаломі. Чотири золоті нагороди вона здобувала в слаломі, ще по одній - в супер-гіганті та комбінації.
  • Вигравши сьоме "золото" чемпіонатів світу, Шиффрін повторила другий найкращий результат в історії - стільки ж титулів мають Маріель Гуашель і шведка Аня Персон.
  • Мікаела вигравала золоті нагороди на шести чемпіонатах світу - це історичний рекорд. По п'ять переможних чемпіонатів мають Гуашель (1962-1968) та німкеня Крістль Кранц (1934-1939), абсолютна рекордсменка за числом титулів (12 золотих нагород).
Шиффрін
Мікаела Шиффрін після здобуття сьомого "золота" чемпіонатів світу в кар'єрі. AP Photos

Хто така Мікаела Шиффрін

  • 27-річна гірськолижниця зі США.
  • Олімпійська чемпіонка 2014-го (у слаломі) та 2018-го (в гігантському слаломі) років. Віцечемпіонка Олімпіади-2018 у жіночій комбінації.
  • Абсолютна рекордсменка за числом перемог на етапах Кубка світу з гірськолижного спорту з показником у 85 золотих нагород.
  • Семиразова чемпіонка світу. Єдина спортсменка в історії, що здобувала "золото" на шести різних чемпіонатах світу.

ЧС-2023 з гірськолижного спорту: що відомо

  • У чемпіонському для Шиффрін турнірі з гігантського слалому найкращий результат серед українок продемонструвала Анастасія Шепіленко - 36-те місце.
  • Жінки проведуть ще один старт до закінчення ЧС-2023 - змагання зі слалому, де Шиффрін чотири рази ставала чемпіонкою світу. Відбудеться він у суботу, 18 лютого.
  • Світова першість у Франції триватиме до 19 лютого. Після дев'яти змагальних днів медальний залік турніру очолює Швейцарія з 5 нагородами (2 "золота" та 2 "срібла").

На початок