Вирубка ялин біля будівлі Миколаївської міської ради. Що відомо

Вирубка ялин біля будівлі Миколаївської міської ради. Що відомо

Вирубка ялин біля будівлі Миколаївської міської ради. Що відомо
Державні інспектори екологічної інспекції південно-західного округу біля будівлі міськради, де росли ялини. Фото: Держекоінспекція

У Миколаєві станом на 16 лютого окружна прокуратура розслідує законність вирубки ялин біля будівлі міської ради, що сталася в січні 2023 року. Про це повідомив очільник Миколаївської обласної прокуратури Дмитро Казак.

За словами директора житлово-комунального господарства Дмитра Бездольного, дерева були в аварійному стані та могли нести загрозу для життя миколаївців.

"Такі дерева повинні рости не ближче п'яти метрів. Кожен з нас бачив, що там не було навіть чотирьох. Така рядна алейна посадка, вона має вікову межу десь близько 60 років. Згідно з інвентаризацією, яка відбулася у 2000 році, їм на зараз 65 років. Тобто цілий ряд підстав були для того, щоб виконати ці роботи протиаварійні", — говорить Дмитро Бездольний.

Законно чи ні? Що відомо про вирубку ялин біля Миколаївської міськради
Фото: Держекоінспекція

27 січня в прямому ефірі в соцмережах міський голова Олександр Сєнкевич сказав, що коріння ялин руйнували фундамент будівлі міської ради.

"Ялинки були старі, вони виросли заввишки самої будівлі міськради. Десь два роки тому через негоду три з них впали і ми їх прив’язали металевими тросами до будівлі міськради. Дерева потрібно було прибрати, коли вони досягли другого поверху. Але вчасно цього не зробили", — сказав Олександр Сєнкевич.

Державні інспектори екологічної інспекції південно-західного округу зафіксували знищення багаторічних ялин та склали акт.

Вирубка ялин біля будівлі Миколаївської міської ради. Що відомо
Акт державної екологічної інспекції. Фото: Держекоінспекція

"За результатами акту, ялинки спилу не підлягають і вони знаходяться в доброму стані, але всупереч нашим зауваженням, ялинки були спиляні. У нас є акт від 13 грудня, в якому сказано, що дерева — дві одиниці, перебувають у незадовільному стані під нахилом, аварійні та підлягають видаленню. Аварійний стан – це понад 45 градусів, але вони не знаходяться під градусом 45", — говорить перша заступниця держекоінспекції південно-західного округу Яна Майборода.

Законно чи ні? Що відомо про вирубку ялин біля Миколаївської міськради
Місце, де були ялини. Фото: Ніна Булах/Суспільне Миколаїв

За словами екологині Інни Тимченко, теоретично коренева система ялин може бути достатньо потужною для руйнації будівлі.

"Якщо у фундаменті є тріщини — корені можуть туди проникати, або якщо дуже довго посушливий період, поглинати вологу з ґрунту. Ґрунт осідає, але це не так часто відбувається, достатньо рідко і зазвичай цьому відповідають певні якісь ознаки характерні. Можна провести обстеження кореневої системи, щоб це визначити", — говорить Інна Тимченко.

Вирубка ялин біля будівлі Миколаївської міської ради. Що відомо
Пошкоджений асфальт біля місця, де росли ялини. Фото: Ніна Булах/Суспільне Миколаїв

Після звернення екоінспекції прокурори відкрили кримінальне впровадження за фактом самоуправства.

"За даними екоінспекції, розмір заподіяних збитків складає 84 тисячі гривень. Для того, щоб за службовий злочин внести кримінальне правопорушення треба, щоб сума збитків була від 134 тисяч гривень та більше. Якщо буде встановлено, що сума збитків вище, тоді буде вирішене питання щодо винесення додаткового провадження", — сказав Дмитро Казак.

Що відомо

  • У Миколаєві в січні 2022 року комунальники зрізали десять блакитних ялин, що були посаджені біля фасаду будівлі міськради. Цього ж місяця державні інспектори прибули до будівлі мерії та зафіксували знищення дерев. Збитки, завдані довкіллю, становлять 84 тисячі гривень, сказала перша заступниця держінспекції південно-західного округу Яна Майборода.

Читайте також

"Російська авіація бомбила наше селище". Історія жительки Миколаївщині

На Миколаївщині екологи підрахували збитки внаслідок бойових дій у Снігурівці

Життя під обстрілами. Спогади жительки Миколаївщини

Слідкуйте за новинами Суспільного Миколаїв у Telegram, Viber, YouTube, Facebook та Instagram.

Вибір редакції

На початок