У Щербанівському ліцеї на Полтавщині відкрили "Клас безпеки". У ньому рятувальники та поліцейські будуть навчати учнів правилам безпеки. Облаштували кімнату за гроші громади, розповіла Суспільному директорка ліцею Наталія Драч.

Рятувальник Леонід Богрецов учням другого класу Щербанівського ліцею розповідав про види вибухових пристроїв.
"Розказати не тільки, які види бувають, але яку небезпеку саме несуть. У нас діти дуже обізнані. Приносиш їм ті макети, вони дуже багато вже знають. Це, мабуть, відбилась ця війна", – каже начальник відділення групи піротехнічних робіт ДСНС Полтавщини Леонід Богрецов.

"У цьому світі, друзі, буває небезпечно. Тож правила безпеки вивчати нам доречно. Як приходили поліцейські, розказали, що не можна біля міни телефонувати", – говорить учень Щербанівського ліцею Захар Чумак.

Організували таке заняття із рятувальниками, поліцейськими та представниками "Червоного хреста" у "Класі безпеки", який спеціально облаштували у ліцеї в рамках всеукраїнського проєкту. Обладнали кімнату за рахунок бюджету громади, каже директорка Щербанівського ліцею Наталія Драч.
"У класі є дуже багато навчального матеріалу, ігрова зона, дуже багато ігор розвивальних. Є форма ДСНС, діти із задоволенням її одягають. Учні нашої територіальної громади матимуть можливість відвідати клас безпеки, отримати певні знання", – розповідає Наталія Драч.

"Ми оснащували його відповідно до вікових особливостей дітей, використовували велику кількість кольорових, цікавих наочних матеріалів, до яких можна доторкнутись", – говорить учителька початкових класів Щербанівського ліцею Ірина Нонка.
Як надавати першу допомогу навчає школярів голова полтавської організації товариства Червоного хреста в Україні Ірина Плюсніна. Зокрема, проводили серцево-легеневу реанімацію.
"Кожна людина повинна знати, вміти і мати в голові алгоритм, як вірно і правильно надати допомогу. Щоб правильно навчити людину, потрібно мінімум шість годин. Тому, я думаю, що у нас дуже багато робити", – каже Ірина Плюсніна.

"Наша локація – це попередження правопорушень на дорозі, це правила безпечного переходу вулиць. Також у нас є локація «Коло безпеки», де у вигляді гри діти можуть розширити свої знання щодо небезпеки в інтернет-мережі, домашнього насильства, взагалі поняття, що таке злочини", – говорить начальниця відділу ювенальної поліції Полтавщини Ірина Москаленко.

Заняття для дітей фахівці проводять в ігровій формі, каже речник рятувальників Віталій Шкаревський.
"Практичні напрацювання будуть проводитись для того, щоб діти набували тих основних навичок і в будь-якій ситуації змогли зреагувати правильно", – розповідає Віталій Шкаревський.
За його словами, таких класів на Полтавщині нині діє чотири, їх мають облаштувати в усіх школах.