Понад 8 днів очікування. Рятувальники у Туреччині дістали з-під завалів собаку

Понад 8 днів очікування. Рятувальники у Туреччині дістали з-під завалів собаку

Португальські рятувальники в турецькій провінції Хатай 14 лютого витягли з-під уламків собаку на прізвисько Тарчін. Пес був під завалами понад 8 діб після руйнівного землетрусу, який стався на території Туреччини та Сирії 6 лютого.

Як повідомляє турецька "Анадолу" з посиланням на португальське агентство новин Lusa, спочатку рятувальники не могли визначити, звідки лунає гавкіт, але згодом зрозуміли, що пес "кличе на допомогу" з-під уламків. Пробивши дірку в стіні, команда змогла відкрити прохід, щоб Тарчін міг вирватися з-під уламків.

"Помітно схудлий, Тарчін також мав травми на морді та лапах, що свідчить про те, що він "намагався пробити стіну та знайти вихід", — сказав Lusa координатор команди Національної республіканської гвардії Португалії Андре Роза.

Через годину після порятунку до Тарчіна повернувся його власник, який подякував команді.

Філіпе Мело, один із членів португальської рятувальної групи на місці, сказав, що це були "моменти, які надихнули їх продовжувати свої зусилля".

Португальська команда рятувальників прибула до Туреччини 9 лютого з 13 тоннами допомоги та шістьма собаками-рятувальниками.

Руйнівні землетруси у Туреччині та Сирії

6 лютого 2023 року на південному сході Туреччини та на території Сирії стався потужний землетрус. Президент Туреччини Реджеп Ердоган повідомив, що землетрус магнітудою 7,7 став найпотужнішим з 1939 року. Загальна кількість загиблих станом на 16 лютого у Туреччині та Сирії становить щонайменше 41 987 людей.

Станом на 14 лютого, у Туреччині загинуло 5 українців, 7 вважаються зниклими безвісти. Українським дипломатам вдалося розшукати 136 громадян України та евакуювати 37.

Читайте також

"Тиждень живемо в автівці біля руїн. Чекаємо на братове тіло". Турецький Кахраманмараш після землетрусу — репортаж Суспільного

Чи прогнозували потужні землетруси в Туреччині та Сирії? Пояснює сейсмолог

Вибір редакції

На початок