"Може йтися про десятки квартир". У Харкові повідомили про підозру у шахрайстві з нерухомістю шести людям

"Може йтися про десятки квартир". У Харкові повідомили про підозру у шахрайстві з нерухомістю шести людям

"Може йтися про десятки квартир". У Харкові повідомили про підозру у шахрайстві з нерухомістю шести людям
Затримання підозрюваних. Лютий 2023 рік. Фото: facebook.com/VladislavAbdula

У Харкові повідомили про підозру у шахрайстві, викраденні людини та створенні злочинної організації шістьом людям. За даними слідства, група незаконно заволодівала квартирами. За словами джерела Суспільне Харків, йдеться про десятки квартир.

Очолював групу "відомий у місті кримінальний авторитет", повідомив речник СБУ Харківщини Владислав Абдула 16 лютого. За даними прокуратури, чоловіку 45-років.

"Двоє "керівників" організації розробляли плани злочинної діяльності, але розуміючи складність самостійної реалізації, почали залучати інших осіб серед своїх знайомих. Надалі усі функції чітко розподілялись між усіма учасниками", — сказано у повідомленні СБУ.

За даними прокуратури, члени групи обирали власників житла з алкогольною залежністю та психічними розладами.

"Заволодіння коштами відбувалось наступним чином: зловмисники підшукували людей, які мають у власності нерухоме майно, вводили їх в оману, погашали борги, дооформлювали всі документи на право власності. Знаходили реальних або фіктивних покупців, після чого відбувалось укладення потерпілою особою під безпосереднім контролем злочинної групи договору відчуження свого нерухомого майна", — повідомили в прокуратурі.

Для досягнення цілей зловмисники вдавалися до різних методів, зокрема залякування, фізичного насилля та позбавлення волі

Гроші від продажу квартир розподіляли між собою учасники групи.

За даними поліції, одним з ошуканих є 71-річний чоловік.

"Одна з учасниць групи під виглядом співробітниці соціальної служби увійшла у довіру до 71-річного пенсіонера й оформила із ним фіктивний шлюб. Після цього зловмисники насильно вивезли чоловіка в інше помешкання з гіршими умовами та, застосовуючи фізичне насилля, змусили відмовитися від квартири на користь іншої особи. Згодом квартиру пенсіонера за фіктивними документами продали, а прибуток розділили між собою", — повідомили у поліції.

Нині підозрювані перебувають під вартою.

Підписуйтесь на новини Харкова та області в Facebook, Viber, Instagram, Telegram, Youtube

На початок