У Рівненському обласному театрі ляльок виготовляють нові декорації, ляльки та костюми для акторів вистави "Івасик-Телесик". Прем'єру планують зіграти 27-го березня, у Міжнародний день театру, розповіла Суспільному режисерка Олена Ткачук.
Нові декорації для вистави виготовляє художник-бутафор Олексій Михайлов. Півтораметровий макет руки заливають гіпсом, аби потім виготовити об'ємну скульптуру технікою пап'є-маше.

Художник має зробити чотири фігури — дві праві руки та дві ліві.

"Процес доволі довгий і складний. Наразі, перша рука зайняла понад тиждень. І тоді пап'є-маше буде діставатись, оброблятись і розписуватись. Це у мене перший такий досвід, хоча досвід ліплення у мене є, бо я 24 роки гончарив", — каже Олексій Михайлов.
Окрім декорацій, до прем'єри вистави готують нові ляльки. Їх дизайн розробила львівська художниця Інесса Кульчицька, а зараз над створенням працює команда майстрів театру.

"Ось, наприклад, Івасик-Телесик. Це буде основа, тобто саме тіло ляльки, з фанери. Голова ліпиться і потім робиться з пап'є-маше. Далі зачищається і розписується. Тобто порівняння круглої скульптури і площинної", — розповідає головна художниця театру ляльок Наталія Гуріна.

Таких ляльок планують зробити чотири.
"Ескізи уже в масштабі один до одного, тобто так вони і будуть виглядати у виставі, тільки, звісно, розписані будуть. Це чорно-білий варіант", — додає Наталія Гуріна.
В окремій кімнаті майстрині створюють костюми для акторів та декорують ляльки.

Марія Самчук відповідає за головні убори.

Майстриня створює костюмні елементи уже 40 років:
"Один головний убір я вже зробила. Приїде художниця зі Львова і вона далі його розпише під книжку. Роблю за ескізом".
Поруч інша майстриня Ріна Берук обшиває вироби тканиною. Вона створює тростинні ляльки.

"Наш майстер з ляльок вирізав їх з фанери, а я роблю їм об'єм. Потім ляльки будуть декорувати", — каже майстриня.

Прем'єру "Івасика-Телесика" планують зіграти 27-го березня, у Міжнародний день театру, розповідає режисерка вистави Олена Ткачук:
"Це про воїна, в образі того героя, того персонажа, який захищає свою родину, свою землю. Він бореться зі злом і, в принципі, перемагає це зло — змію".
Скульптури рук на сцені — символ материнства, каже режисерка.

"Мамині руки, вони завжди спливають в пам'яті. Мамині руки — як захист, як оберіг, як тепло. Для мене це присвята мамі. Моєї мами вже, на жаль немає. Але це всім мамам, які зараз переживають у своєму житті дуже непростий період", — додає Олена Ткачук.
Читайте також
- Про насильство і стрес: ГО з Рівненщини розробила онлайн-гру для шкільних психологів
- Порушив заборону і прийшов до сестри з'ясовувати стосунки: житель Рівненщини місяць проведе за ґратами
- На Рівненщині перевіряють усі школи через повідомлення про замінування
- СБУ викрила чоловіка з Рівненщини, який перейшов на бік окупантів
Читайте і дивіться Суспільне Рівне на платформах: