У Вінниці зібрали понад 300 книг для Чорнобаївки

У Вінниці зібрали понад 300 книг для Чорнобаївки

У Вінниці зібрали понад 300 книг для Чорнобаївки
Вінничани збирають книги для мешканців Чорнобаївки. Фото: Суспільне Вінниця

Понад 300 книг за тиждень вдалося зібрати в рамках акції "Книги для Чорнобаївки" у Вінниці. Літературу приносять містяни й дарують вінницькі письменники, розповіла Суспільному директорка обласної універсальної бібліотеки імені Отамановського Лариса Сеник.

"До бібліотеки завітала жінка. Вона начальниця відділу культури молоді та спорту Чорнобаївської громади Херсонської області. Тут два місяці проживає і ходить до бібліотеки разом із внучкою. Розповіла, що бібліотеки чотирьох сіл Чорнобаївської громади зруйновані, фонди знищені. Там зараз відновлюють колишнє життя: дітки ходять в школу, але книг немає. Тому вона запитала, чи ми можемо з ними поділитися. Ми погодилися і оголосили акцію", — говорить Лариса Сеник.

Півсотні книг для дітей принесла працівниця книгозбірні Інга Шекіна. Говорить, що їх зібрала серед рідних і друзів.

"Це твори Івана Котляревського, Довженка, Самійленка. Для менших читачів популярні серійні книги. Дуже раді поділитися частинкою того, що маємо з дітками", — каже Інга Шекіна, — Книга допомагає відволікатися казковими історіями, історіями детективними, смішними. Хочеться, щоб діти бачили яскраві картинки, де є радість, щастя, іграшки, тварини".

У Вінниці зібрали понад 300 книг для Чорнобаївки
Фото: Суспільне Вінниця

Книги для Чорнобаївки в обласній книгозбірні приймають у відділі Маркетингу реклами та соціокультурної діяльності. Вони повинні бути охайними і обов'язково україномовними. Перед відправленням їх посортують за жанрами та віковою категорією.

"До нас люди телефонують, приходять, запитують, які книги потрібні, які потреби чи вимоги на даному етапі. Збираємо книги для дітей, науково-популярні, історичні , детективи. Є і для підлітків, і для дорослого читача", каже завідувачка відділу Наталя Крисько.

Акція "Книги для Чорнобаївки" безстрокова. Літературу збиратимуть допоки буде потреба. До пункту призначення їх повезуть волонтери.

Читайте також

  • За мужність та бездоганну службу: вінницьких рятувальників відзначили державними нагородами
  • Гроші передають ЗСУ: у Вінниці викладач історії разом з учнями розписує гільзи від зброї

Вибір редакції

На початок