"Укренерго" не надавав обмежень споживання електроенергії на 16 лютого — ДТЕК

"Укренерго" не надавав обмежень споживання електроенергії на 16 лютого — ДТЕК

Укренерго, відключення світла
"Укренерго". Фото: УНІАН

Як повідомляє пресслужба "Укренерго", на 16 лютого не надано обмежень споживання електроенергії. Це дозволяє не відключати світло у Києві та Київській області, тоді як на Дніпропетровщині завтра проводяться заміри споживання, повідомили в компанії.

Внаслідок пошкодження мереж "Укренерго" в деяких енерговузлах можливі відключення за графіком. Через мережеві обмеження на Одещині продовжують діяти стабілізаційні відключення.

Електроенергія. Усі останні новини

Яка ситуація з електропостачанням в Україні

Восени 2022-го Росія регулярно почала обстрілювати енергоінфраструктуру України. У грудні через російські обстріли з ладу була виведена половина енергосистеми України. А після обстрілів 16 грудня запровадили надзвичайний стан в енергетиці.

Міжнародні організації та уряди країн відправили Україні генератори та іншу допомогу для відновлення електрики. 13 грудня в Парижі відбувся перший енергетичний "Рамштайн", де серед іншого ухвалили 1 мільярд доларів Україні на проходження зими.

В уряді України розглядають три сценарії блекауту і закликають українців економити електроенергію та підготуватись до тривалих відключень світла.

З 16 січня 2023-го українці можуть обміняти старі електричні лампи розжарювання на енергоощадні LED-лампи, вони на 88% більш енергоефективні ніж старі лампочки. Фінансування 30 млн LED-ламп відбуватиметься за рахунок коштів ЄС. Заявку можна подати через "Дію", після чого — отримати п'ять нових ламп у найближчому відділені "Укрпошти".

Читайте також

Чому останніми днями є світло і чи довго так буде — пояснює експерт

Блекаут в Україні. Чи можуть російські обстріли повністю відключити електрику в країні

Як зігрітися, що їсти, де знайти питну воду та як лишитися на зв'язку: поради на випадок блекауту

Чайник, або 120 смартфонів. П'ять способів економити електроенергію

Відключення електроенергії: як убезпечити житло від пожеж — розповіли в ДСНС

Вибір редакції

На початок