В Ужгороді вшанували пам'ять учасників бойових дій на території інших держав

В Ужгороді вшанували пам'ять учасників бойових дій на території інших держав

В Ужгороді вшанували пам'ять учасників бойових дій на території інших держав
Фото: Суспільне Ужгород

В Ужгороді вшанували пам'ять учасників бойових дій на території інших держав. До пам'ятного знака "Скорботна мати" ужгородці, військові та представники місцевої влади поклали квіти. Цей день, 15 лютого, присвячений завершенню виведення радянських військ із Афганістану 1989 року.

О 10-ій годині 15 лютого до пам'ятника Скорботній Матері поклали квіти жителі міста, військові та представники місцевої влади. Серед тих, хто відвідав церемонію — Юрій Беляков, який пів року воював в Афганістані. Чоловік каже — за цей час отримав два поранення. До пам'ятника "Скорботній матері" прийшов, аби вшанувати пам'ять побратимів.

"Я зараз вважаю, безглузда війна. Війна, яка не мала ніяких результатів, маю на увазі геополітичних, але мала наслідки у вигляді оцих хлопців, які сьогодні тут зібралися, або тих, хто загинув. Для мене це свято, що ця війна закінчилася і люди перестали гинути", — розповів Юрій Беляков.

Він розповів, що з початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну очолив 68-му окрему єгерську бригаду, військові якої боронять нашу державу.

"Я почав у 2014, закінчив у 2021 і в 2022 знову вперед. Починаючи з 6-го березня, з моменту формування бригади, і в липні повернувся назад. Воювати треба за свою державу, за свій народ, що зараз ми й робимо", — каже військовий.

Близько півтори тисячі закарпатців мають посвідчення учасників бойових дій в Афганістані. Розповів голова обласної організації спілки ветеранів Афганістану Віктор Югас. За його словами, близько тридцяти ветеранів з 2014-го року стали до лав ЗСУ.

В Ужгороді вшанували пам'ять учасників бойових дій на території інших держав
Фото: Суспільне Ужгород

"Усі афганці включилися в цю боротьбу хто як зміг, тому що, на жаль, середній вік воїнів-афганців становить 59-60 років. В Ужгороді є хлопці, в Мукачеві є хлопці, які беруть участь у захисті нашої Вітчизни. Російська агресія дуже змінила ставлення українських ветеранів Афганістану, які колись воювали пліч-о-пліч з російськими. Це просто неймовірно, як так можна робити. На початкових етапах ми старалися донести в їхні голови, що це не нормально. Але, на жаль, маємо той результат, який маємо", — розповів Віктор Югас.

Що відомо:

  • Щороку 15 лютого в Україні відзначають День вшанування учасників бойових дій на території інших держав. Таке розпорядження видав президент Леонід Кучма 11 лютого 2004 року. За даними Інституту національної пам'яті, 15 лютого 1989 завершилося виведення радянських солдатів з території Афганістану. Ця війна тривала понад 9 років. Розпочало агресію керівництво Радянського Союзу, аби контролювати частину Центральної Азії. У цій війні брали участь більш ніж 160 тисяч українських військовослужбовців, понад три тисячі українських солдат і офіцерів загинули, ще десятки вважаються зниклими безвісти, — повідомляє Інститут національної пам'яті.

Читайте також:

  • Росіяни намагаються наступати на 5 напрямках, конференція з відбудови України. 357 день війни. Онлайн;
  • За добу армія РФ втратила 690 військових, 11 танків та бронемашин — Генштаб;
  • "Не могли просто стояти". "Минай" виклав офіційну заяву щодо бійки з футболістами російського "Шинніка" у Туреччині;
  • В Українській асоціації футболу вибачилися за календар без Закарпаття на карті України.

Читайте нас у Telegram, Viber та Instagram

Вибір редакції

На початок