"Не можу в це повірити". Шведка Еберг виграла індивідуальну гонку ЧС у день олімпійського "золота"

"Не можу в це повірити". Шведка Еберг виграла індивідуальну гонку ЧС у день олімпійського "золота"

"Не можу в це повірити". Шведка Еберг виграла індивідуальну гонку ЧС у день олімпійського "золота"
AP Photos

Між перемогами у Пхьончхані та Обергофі минуло рівно п'ять років.

Шведка Ганна Еберг - одна з найтитулованіших біатлоністок сучасності. Еберг тричі в кар'єрі здобувала медалі Олімпійських ігор, дев'ять разів ставала призеркою чемпіонатів світу.

На чемпіонаті світу в Обергофі Еберг здобула вже дві медалі. Після "срібла" у спринті шведська біатлоністка стала чемпіонкою світу в індивідуальній гонці, випередивши лише на останньому колі партнерку по збірній Лінн Перссон.

Саме в індивідуальній гонці Еберг здобула найбільшу кількість медалей на найвищому рівні. У 2019 та 2021 роках вона здобула "золото" та "срібло" на чемпіонатах світу, а на Олімпійських іграх у Пхьончхані стала чемпіонкою.

"Золото" в індивідуальній гонці у Пхьончхані Еберг здобула 15 лютого 2018 року. І рівно через п'ять років тому здобула медаль найвищого гатунку вже на чемпіонаті світу.

Що відомо про перемоги Ганни Еберг?

На Олімпіаді у Пхьончхані Еберг здобула перше в кар'єрі олімпійське "золото". У тій гонці шведська біатлоністка змогла тріумфувати завдяки чистій роботі на вогневому рубежі: випередила словачку Анастасію Кузьміну, яка заробила дві штрафні хвилини з перевагою у 24.7 секунд.

На чемпіонаті світу в Обергофі ситуація для Еберг була іншою: через штрафну хвилину вона перед заключною стрільбою йшла п'ятою з відставанням у 45 секунд від проміжної лідерки Лізи Віттоцці.

Після останньої стрільби головною конкуренткою Еберг стала співвітчизниця Лінн Перссон. На останньому колі Ганна відіграла у неї майже 25 секунд та здобула "золото".

Попри втрачене "золото", Перссон підійшла привітати Еберг. Біатлоністкам цим результатом вдалося стати авторками національного рекорду: вперше в історії шведкам вдалося здобути "золото" та "срібло" на одній гонці чемпіонату світу, повідомляє Expressen.

Перссон Еберг
AP Photos

"Телефон вибухає. Це досить приємна діяльність: мати час відповідати всім поміж стартами та дякувати за привітання", - сказала після гонки Перссон.

Що сказала Ганна Еберг про перемогу у річницю Олімпіади-2018?

У флешкоментарі IBU шведська біатлоністка визнала, що не може повірити у те, що сталося. І вважає цю перемогу "особливою", враховуючи те, що вона сталася через п'ять років після тріумфу на Олімпіаді.

"Справді не можу повірити в це. Перед стартом відчувала, що це буде дуже важкий день, і що мені буде складно. Не знаю, як мені вдалося почуватися так швидко. Після першої хиби я сконцентрувалася, але залишалася досить впевненою. Провела справді дуже хорошу роботу на вогневих рубежах після цього. Це особливе відчуття - перемогли у той же день, що і п'ять років тому під час першого "золота" у Пхьончхані", - сказала Еберг.

Усі результати Ганни Еберг в індивідуальних гонках на ЧС та Олімпіадах

  • 2017 рік, чемпіонат світу: 55-е місце.
  • 2018 рік, Олімпіада: 1-е місце
  • 2019 рік, чемпіонат світу: 1-е місце
  • 2020 рік, чемпіонат світу: 4-е місце
  • 2021 рік, чемпіонат світу: 2-е місце
  • 2022 рік: Олімпіада: 16-е місце
  • 2023 рік, чемпіонат світу: 1-е місце

Ганна Еберг у сезоні 2022/23: що відомо

  • Займає десяте місце у загальному заліку Кубка світу - 445 очок після 14 гонок.
  • Еберг - претендентка на малий Кришталевий глобус в індивідуальних гонках. Після двох стартів вона займає друге місце у заліку - 135 очок, поступаючись лише італійці Лізі Віттоцці (150 очок).
  • У сезоні 2022/23 Ганна Еберг п'ять разів підіймалася на подіум (тричі - в особистих гонках). Двічі Еберг здобувала "золото": в індивідуальних гонках на етапі Кубка світу в Контіолагті і ось на чемпіонаті світу в Обергофі.

Чемпіонат світу з біатлону: трансляція

Пряма трансляція усіх гонок чемпіонату світу - на сайті Суспільне Спорт та місцевих каналах Суспільного, а також частина гонок буде доступна на Радіо Промінь. Суспільне Спорт транслюватиме всі гонки на рівні чемпіонату світу з біатлону.

Дивитися біатлон онлайн можна на платформах Суспільного - ексклюзивного транслятора біатлону в Україні.

На початок