У Снігурівці, що на Миколаївщині, не виявили масових поховань — прокурор

У Снігурівці, що на Миколаївщині, не виявили масових поховань — прокурор

У Снігурівці, що на Миколаївщині, не виявили масових поховань — прокурор
Пошкоджений будинок у Снігурівці. Лютий 2023 року. Фото: Назарій Рубаняк/Суспільне Миколаїв

Після деокупації у Снігурівці загалом було знайдено тіла 27 людей, які, за попередніми даними, загинули від кульових поранень або мінно-вибухових травм. Станом на 15 лютого правоохоронці не виявили масових поховань.

Про це повідомив очільник Миколаївської обласної прокуратури Дмитро Казак під час брифінгу.

Снігурівка була окупована російськими військами майже вісім місяців, з 19-го березня 2022 року.

"У Снігурівці немає місць масового захоронення. Там немає схожості з Бучею. Там або виявлено тіло з ознаками насильницької смерті, або є кульове поранення, мінно-вибухові травми, інші тілесні ушкодження — таких 27 фактів. Вони не в одному місці. Вони розкинуті", — повідомив Казак.

За виявленими фактами, сказав Казак, розпочато кримінальні провадження, в рамках яких призначили судово-медичні експертизи.

Що відомо

  • 25 лютого 2022 року війська РФ завдали ударів по українському військовим у Снігурівці, у результаті атаки четверо військових отримали травми.
  • 14 березня 2022 року внаслідок авіаційного обстрілу міста Снігурівка російськими військовими пошкоджені житлові будинки по вул. Жовтневій. Загинули дві людини.
  • Військовослужбовці Російської Федерації вранці 19 березня градами обстріляли житловий сектор у Снігурівці. Обстріли призвели до загоряння трьох будівель. Загинула одна людина
  • Окупаційна адміністрація Херсонщини оголосила підконтрольними і захоплені населені пункти Миколаївської області. Переселенці з окупованої Снігурівки вийшли на акцію проти незаконного "референдуму" в їхньому місті. У своєму зверненні вони заявили, що "Снігурівський край був і буде Україною".
  • У тимчасово окупованій російськими військами Снігурівці на голосуванні в псевдореферендумі взяли участь 30 людей.
  • П'ятого жовтня офіцерський склад російської армії покинув окуповану Снігурівку, повідомив начальник ОВА Віталій Кім.
  • Найбільший населений пункт східної Миколаївщини, м. Снігурівка, був окупований російськими військами з 19-го березня 2022 року. Десятого листопада Сили оборони України звільнили місто.
  • Відходячи зі Снігурівки, збройні сили Російської Федерації заміновували будинки місцевих жителів, дороги та залишали міни на відкритих територіях.
  • У Снігурівці відновлюється транспортне сполучення, водо-, електро- та газопостачання, місцевим жителям видають гуманітарну допомогу. Триває робота з розмінування територій.
  • Представники міжнародної моніторингової місії "West support" побували на Миколаївщині в селах, які протягом дев'яти місяців були окуповані. Протоколи, складені місією щодо катувань, насилля та крадіжок, направлятимуть до міжнародного трибуналу.

Слідкуйте за новинами Суспільного Миколаїв у Telegram, Viber, YouTube, Facebook та Instagram.

Вибір редакції

На початок