На Київщину приїхав Прем’єр-міністр Швеції

На Київщину приїхав Прем’єр-міністр Швеції

На Київщину приїхав Прем’єр-міністр Швеції
Фото: КОВА

Прем’єр-міністр Швеції Ульф Крістерссон відвідав Бородянку та село Калинівка Бучанського району на Київщині. Ці населені пункти значно постраждали під час бойових дій в регіоні. Про це повідомляє КОВА.

Зокрема, він побував у пошкодженому ЦНАПі у Бородянці, приміщення якого було зруйновано. Наразі там завершують зводити модульну конструкцію для розміщення центру. Також відвідав сім’ю, якій УВКБ ООНУправління Верховного комісара ООН у справах біженців відремонтували пошкоджений будинок.

На Київщину приїхав Прем’єр-міністр Швеції
Фото: КОВА

У КОВА зазначили, що Крістерссон був вражений руйнуваннями, які завдала російська армія.

Також посадовець побував на шведському підприємстві з виробництва автобусів і вантажних авто, в якого є представництво в Україні. Хоча їхня будівля зазнала пошкоджень, компанія продовжує працювати.

Що відомо про допомогу Швеції Україні

Уряд Швеції дозволив держкомпанії Svenska kraftnät ("Шведські електромережі") передати Україні обладнання, необхідне для відновлення енергосистеми після російських обстрілів.

У січні уряд Швеції затвердив новий пакет збройної допомоги для України, до якого увійшли бойові машини піхоти Stridsfordon 90 (CV90), самохідні артилерійські установки Archer та гранатомети.

Експрем'єр-міністерка Швеції Магдалена Андерссон ще в липні 2022 року відвідала Бучу та Бородянку.

Уряд Швеції переказав для потреб Збройних сил України на спецрахунок Нацбанку майже 1,7 мільярда гривень.

Швеція виділила ще 500 мільйонів крон (46,75 мільйонів доларів) військової допомоги Україні. Ще стільки ж виділять на економічну допомогу. Також вона направить своїх інструкторів до Великої Британії, де українські громадяни проходитимуть базову військову підготовку.

Читайте також

"Не будем ставити під загрозу власну оборону" — премʼєр Швеції про можливість передати Україні винищувачі

Європарламент закликав Грузію звільнити експрезидента Саакашвілі

Вибір редакції

На початок