Сьогодні, 15 лютого, Міжнародний день онкохворої дитини. Військові з 101 та 40 бригади передали пацієнтам дитячої онкології та трансплантації кісткового мозку підписані прапори. Натомість діти підписали для захисників листівки.
Ідея подарувати дітям підписаний прапор виникла у волонтерка Вікторії Розсадюк.
"Я викладаю італійську мову діткам та завжди хотіла якось їх підтримати і мені прийшла така ідея — написати. Погодилися одразу зі словами: "Ми допоможемо, ми зробимо, все що скажете, напишемо, тому що і в них, і в нас є ворог, тільки наш ворог — видимий фізично, а їхній ворог — невидимий. Ми є сильні, ми допоможемо, ми їх будемо захищати до останнього", тому погодились без жодних сумнівів", — каже волонтерка Вікторія Розсадюк.

Великий прапор від 101 бригади вручили керівнику клініки.
"Хотіли б, щоб цей прапор, як символ захисту, висів у вашому відділені, до речі, прапор освячений", — каже волонтерка Вікторія Розсадюк.
Кожна дитина отримати індивідуальний підписаний стяг.

Серед пацієнтів лікарні — 5-річна Мілана. В дівчинки діагностували саркому Юїнга, пухлина уразила кісткову тканину. Мама дівчинки пригадує, про хворобу дізнались 1 вересня.
"Ми зараз проходимо хіміотерапію, в нас розпочинається сьомий блок і готуємось до операції. Після цього нас чекає ще напевно стільки ж блоків", — каже мама Мілани Ірина Доскочинська.

Марічці 4 роки, у неї діагностували злоякісну пухлину нирки.
"Вона втратила апетит і ми звернулися до лікаря, зробили УЗД. На УЗД виявили пухлину", — розповідає мама Марічки Катерина Обідець.

Клініку дитячої онкології та трансплантації відкрили 15 лютого 2022 року у Міжнародний день онкохворої дитини. Сьогодні відбулась 5-та трансплантація кісткового мозку, а загалом там отримали медичну допомогу понад 550 дітей.
"Клініка відкрилася буквально за тиждень до початку війни. Відповідно плани були всіх лікувати, робити трансплантації, а сталось так, що клініка стала опорним пунктом для дітей з усієї України з онкохворобами, які сотнями приїхали сюди. Ми евакуювали їх у кращі лікарні світу. Не всі діти змогли виїхати, деякі сім’ї лишились тут: і переселенці, і місцеві, тому частина дітей отримує лікування тут з підтримкою європейців, частину — вивозить за кордон", — каже керівник клініки дитячої онкології і трансплантації кісткового мозку Роман Кізима.
Також, за словами медиків, впродовж 2022 року прооперували 64 пацієнти зі злоякісними пухлинами найвищого рівня складності.
Читайте також
Без світла та ліків в окупації. У Львові лікують 6-річного онкохворого хлопчика з Херсонщини