Патронат над дитиною, яку забрали з сім'ї. На Кіровоградщині працює 20 родин-вихователів

Патронат над дитиною, яку забрали з сім'ї. На Кіровоградщині працює 20 родин-вихователів

Патронат над дитиною, яку забрали з сім'ї. На Кіровоградщині працює 20 родин-вихователів
Патронатна вихователька з Кропивницького Валентина Паніна та її вихованці. Фото: Суспільне Кропивницький

Для того, щоб влаштовувати дітей, яких вилучають із сімей, у 2017 році була запроваджена нова послуга – патронат над дитиною. Щоб стати родиною-вихователем, потрібно пройти тривале та складне навчання, говорить директор Кіровоградського обласного центру соціальних служб Сергій Пастернак. Торік з п'яти кандидатів до фінішу дійшли три родини, всього таких в області 20. Вони приймають підопічних на три місяці. Що з дітьми відбувається далі?

Починаючи з 2017 року, коли з'явилися перші патронатні сім'ї, послуги патронату отримали 254 дитини області. З них 54 були влаштовані у сім'ї. 200 дітей вибули із сімей патронатних вихователів, серед них 86 повернулися до своїх біологічних сімей, які подолали свої складні життєві обставини, 89 були влаштовані до інших сімейних форм виховання.

Поки діти перебувають у сім'ї патронатних вихователів, працівники соціальних служб працюють із біологічною сім'єю. Деколи їм вдається допомогти батькам та матерям подолати хворобливі залежності, знайти роботу та почати доглядати за дітьми – майже половина дітей, які виховувались під патронатом з 2017 року повернулася назад у сім'ї.

Читайте також: Як стати патронатною родиною в умовах воєнного стану. Історія родини з Кропивницького

Навчання патронатних вихователів влаштовують в обласному центрі соціальних служб. Починаючи із 2017 року, таких в області було п'ять, минулого року одне. Воно триває два місяці. "Це складний процес, – розповідає Сергій Пастернак. – Патронат – це тимчасовий догляд, виховання та реабілітація дитини безпосередньо у сім'ї вихователів. Їм можуть влаштувати й велику родинну групу, і немовля, і підлітка, і дитину з інвалідністю, тому це повинні бути люди професійні".

Читайте також: "Моє завдання дати дитині відчуття безпеки і захисту",– патронатна вихователька з Кропивницького

Торік навчання пройшли родини з Долинської, Новопразької та Онуфріївської громад. У дві з них влаштували дітей.

Патронатні вихователі щомісяця отримують заробітну плату: це п'ять неоподаткованих мінімумів (нині це 13 420,00 гривень).

Повідомляйте про події з життя вашого міста чи селища у Кіровоградській області http://surl.li/evtwt
Підписуйтеся на новини Суспільне: Кропивницький у Вайбері, Телеграм, Інстаграм та Ютуб

Вибір редакції

На початок