В Афганістані загинули понад сотня черкащан: річниця виведення військ

В Афганістані загинули понад сотня черкащан: річниця виведення військ

В Афганістані загинули понад сотня черкащан: річниця виведення військ
Суспільне: Черкаси

Покладанням квітів у Черкасах вшанували воїнів-інтернаціоналістів. 15 лютого – 34-та річниця виведення радянських військ з Афганістану.

Під час Афганської війни, що тривала із 1979 до 1989, загинули 102 черкащани, ще два – вважаються безвісти зниклими, повідомив голова міської спілки ветеранів Афганістану Борис Карганов.

Борис Карганов теж брав участь у бойових діях.

"Ми щороку збираємося тут, щоб вшанувати пам’ять загиблих наших побратимів, українців, які загинули у війні, безглуздій війні, Афганській. Я був солдатом, простим солдатом в Афганістані. Воював, як і всі. Зараз є дуже багато наших афганців, які знайшли в собі сили, здоров’я, і не зважаючи на свій вік, зараз воюють і вже на жаль є загиблі", – розповів пан Борис.

Заступник командира загону добровольців спілки ветеранів Афганістану Олександр Лісовий вважає, що йому пощастило бути на війні найменше з усіх його побратимів:

"Мені пощастило, тому що я був один з останніх, який служив у Афганістані. Призвався у 88 році, виводився у 89 році. Я менше, мабуть, з усіх моїх побратимів був, тому що дуже маленький період часу. Можливості вибору в нас тоді не було, тому що я призивався солдатом і нас ніхто не запитував".

Принесла квіти до пам'ятного знаку дружина загиблого в Афганістані Людмила Воробйова:

"Мій чоловік був кадровим військовим, капітаном, у 79 році. Коли почалася війна в Афганістані, він пішов у 80 році, і у 82 році загинув. Тоді була дуже велика комуністична пропаганда, і оскільки люди були патріотично налаштовані, вони вважали, що люди ідуть захищати свої ідеї, свою країну. Я завжди запитую себе, чому це не стало ніяким уроком зараз, чому зараз Росія намагалася себе представити борцем за свободу та починає ту ж саму війну загарбницьку".

В Афганістані загинули понад сотня черкащан: річниця виведення військ
Суспільне: Черкаси

Історик Сергій Шамара додав, що після Другої світової війни до розпаду Радянського Союзу, Росія здійснила понад 20 вторгнень до інших країн:

"Введення обмеженого військового контингенту, як тоді називала це радянська пропаганда, до Афганістану, звичайно, це було вторгнення в іншу країну. І його треба розглядати в контексті інших вторгнень, втручань Совєтського Союзу із 45 по 91 роки. Із Другої світової війни до розпаду союзу було понад 20 таких вторгнень. Основне пропагандистське кліше, яке було нав’язане солдатам, що якби ми туди не вступили, то туди б вступила Америка. Тобто, щось дуже нагадує сучасність, коли росіяни кажуть що якби вони сьогодні не вступили, то вступило б НАТО. Один в один — кліше радянської армії, РФ сучасної, Росії тогочасного союзу, вони не міняються уже століттями. Багато українців загинули у тій операції спеціальній із обмеженим контингентом, то найкраще пояснення – вони теж були жертвами пропаганди. У них не було альтернативних джерел інформації, і це правда, на відміну від сучасних росіян. У них є альтернативні джерела, але вони все одно дотримуються офіційної кремлівської версії".

Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України

Дивіться нас на YouTube: найцікавіші новини Черкащини та України

Читайте також

На початок