У Кропивницькому вшанували пам'ять загиблих учасників війни в Афганістані

У Кропивницькому вшанували пам'ять загиблих учасників війни в Афганістані

У Кропивницькому вшанували пам'ять загиблих учасників війни в Афганістані
Суспільне Кропивницький

У Кропивницькому вшанували пам'ять загиблих учасників війни в Афганістані. 15 лютого, 34 року тому, після десятирічної війни, з Афганістану вивели радянські війська. Колишня голова міської організації Української спілки ветеранів Афганістану Любов Дозор розповіла Суспільному, що у війні брали участь чотири з половиною тисячі жителів Кіровоградської області. Загинули 119, 16 з них – кропивничани.

Біля пам’ятника "Воїнам-інтернаціоналістам" зібрались афганці та рідні загиблих. Вшанувати пам'ять побратимів прийшов Сергій Петренко. Розповів, служив з 1983 по 1985 рік. Був у Гераті. "Я супроводжував колони Кушка-Кандагар, через гірські перевали ходили. Армійська дружба і пам'ять про тих хлопців, які не повернулись. Молоді хлопці померли в нас на очах".

У Кропивницькому вшанували пам'ять загиблих учасників війни в Афганістані
У війні брали участь чотири з половиною тисячі жителів Кіровоградської області. Загинули 119, 16 з них – кропивничани. Суспільне Кропивницький

Олександр Баньков був в Афганістані два роки й 45 діб. "В 1980 році 15 людей з колишнього Радянського союзу, з спецназу, поїхали в Афганістан радниками військ Командос, зараз тут троє з них. Більш ніж половини немає в живих, хворіють, вмирають. Ми проводили операції по зачистці й в горах і в населених пунктах".

Два роки служила в Афганістані Любов Дозор. 15 років керувала кропивницькою організацією ветеранів Афганістану. "В 1979 році Радянський союз повідомив про неофіційне введення військ в Республіку Афганістан, щоб з мусульманської держави зробити соціалістичну державу – це був нонсенс, це було неправильно. Ми були військовослужбовці й в нас не питали, чи бажаємо ми їхати, чи ні, ми мали виконувати ті обов’язки, які були на нас покладені".

Промов біля пам’ятника ніхто не проголошував. За пів години люди розійшлись.

Читайте також

  • На війні з РФ загинули бійці з Гайворонської та Олександрівської громад Кіровоградщини
  • Не дожив до свого Дня народження два дні. У Кропивницькому попрощались з бійцем ЗСУ Сергієм Случем
Повідомляйте про події з життя вашого міста чи селища у Кіровоградській області http://surl.li/evtwt
Підписуйтеся на новини Суспільне: Кропивницький у Вайбері, Телеграм, Інстаграм та Ютуб

Вибір редакції

На початок