Пенітенціарна служба Грузії показала нове відео з палати Саакашвілі

Пенітенціарна служба Грузії показала нове відео з палати Саакашвілі

Пенітенціарна служба Грузії показала нове відео з палати Саакашвілі
Міхеіл Саакашвілі у палаті в лікарні "Вівамеді" 9 лютого 2023 р. : Скріншот з відео

Пенітенціарна служба Грузії заявила, що повідомлення про те, що колишній президент Міхеїл Саакашвілі не може пересуватися самостійно, не відповідають дійсності. Служба опублікувала 15 лютого нове відео з експрезидентом з клініки "Вівамед".

Відеокадри датовані 17 грудня 2022 року, 1, 8 та 9 лютого 2023 року.

Мати Саакашвілі Гіулі Аласанія заявила, що 11 лютого у нього були нестерпні болі у суглобах, повідомляє Грузія Онлайн.

"Медперсонал і сам хворий усю ніч не стуляли очей. У нього були нестерпні болі у суглобах. Людина фактично немає м'язів, вони зменшуються і від цього виникає цей біль. Він не може приймати їжу через отруєння", — сказала вона.

6 лютого Тбіліський міський суд не задовольнив клопотання адвокатів і не звільнив колишнього президента Грузії Міхеіла Саакашвілі від покарання та не відтермінував його. Саакашвілі назвав рішення суду смертним вироком.

Читайте також: Якщо не доживу, моє серце має бути поховано у Києві: Саакашвілі показав у суді свій стан

Що відомо про арешт та стан здоров‘я Саакашвілі

1 жовтня 2021 року вперше за вісім років колишній президент Грузії Міхеіл Саакашвілі прибув з України до Грузії. Своє рішення політик пояснив тим, що "хоче захищати волевиявлення громадян" на місцевих виборах в країні. Увечері того ж дня його затримали і доправили до в'язниці у місті Руставі. Після цього політик оголосив голодування і назвав себе "політичним в'язнем". Проти Саакашвілі відкрили справу про незаконний перетин грузинського кордону.

6 листопада Служба держбезпеки Грузії звинуватила Саакашвілі у тому, що він начебто координує з в'язниці дії, спрямовані на насильницьке повалення влади. У ніч проти 20 листопада Саакашвілі доправили у військовий шпиталь у місті Горі. Після цього політик погодився припинити голодування, яке тривало 50 днів, та почав харчуватися за спеціальною схемою.

21 лютого 2022 року Саакашвілі вдруге оголосив про безстрокове голодування на знак протесту проти дій грузинської влади, які, за його словами, не надають йому належної медичної допомоги.

На початку травня 2022 року лікарі і родина Саакашвілі заявили про катастрофічний стан здоров'я Саакашвілі і вимагали від грузинської влади відправити його н7а лікування за кордон.

12 травня колишнього президента Грузії перевели зі слідчого ізолятора в місті Руставі до цивільної клініки "Вівамед".

Адвокат Саакашвілі Шалва Хачапурідзе повідомив, що лікарі підозрюють у Саакашвілі туберкульоз та деменцію. Загалом ув’язненого політика перевіряють на 34 захворювання.

У липні адвокат Саакашвілі Валерій Гелбахіані заявив, що його підзахисний йде з політики. За словами адвоката, основне питання, яке стоїть сьогодні на порядку денному, це порятунок життя Саакашвілі.

19 листопада мати Саакашвілі заявила, що в організмі її сина виявили підвищений вміст важких металів: ртуті, барію, талію. Пенітенціарна служба Грузії спростувала цю заяву.

Згідно зі свідченнями, наданими раніше в суді американським неврологом Шахін Е. Лакхан, Саакашвілі "серйозно хворий" і страждає численними "дисфункціями". Лахан стверджує, що судоми Саакашвілі та "неідентифікована, швидко прогресуюча деменція" є одними з його найсерйозніших діагнозів.

Саакашвілі, за словами Лахана, має низку хронічних захворювань, які загрожують його життю. Він наголосив, що якщо Саакашвілі не нададуть належної допомоги, він може померти.

Читайте також

"Ні і ніколи". Президентка Грузії заявляє, що не помилує Саакашвілі

Стан катастрофічний: Лікарі і родина Саакашвілі вимагають відправити його за кордон

Затримання Саакашвілі у Грузії: Україна офіційно визнала політика потерпілим

Польща готова прийняти Саакашвілі на лікування

Вибір редакції

На початок