П'ятнадцятьох жителів Снігурівки оголосили в розшук. Що сталося

П'ятнадцятьох жителів Снігурівки оголосили в розшук. Що сталося

П'ятнадцятьох жителів Снігурівки оголосили в розшук. Що сталося
Дмитро Казак під час брифінгу. Миколаїв 15 лютого 2023 року. Фото: Єлизавета Кротик/Суспільне Миколаїв

Правоохоронці повідомили про підозру п'ятнадцятьом жителям Снігурівки та оголосили їх у розшук. Усіх їх підозрюють у державній зраді та колабораціонізмі.

Про це повідомив керівник Миколаївської обласної прокуратури Дмитро Казак у ході брифінгу 15 лютого.

"З приводу місцеперебування окупаційної влади, яка була в Снігурівці, їм повідомлено про підозру, вони оголошені в розшук. З оперативної інформації ми бачимо, що вони перебувають або на території України, або в Російській Федерації", — розповів керівник прокуратури.

Станом на 15 лютого прокуратура займається пошуком доказів переховування колаборантів на тимчасово окупованій території для здійснення процедури спеціального досудового розслідування, щоб їх можна було судити без особистої участі. Зокрема, за статтею "Державна зрада" Миколаївська обласна прокуратура зареєструвала у 2022 році 63 кримінальних правопорушень, за статтею "Колабораціонізм" — 81 кримінальне провадження.

"Кримінальних правопорушень проти безпеки та миру людства та міжнародного правопорядку було раніше нуль, тому що це специфічне кримінальне правопорушення, у 2022 році — 2 075 кримінальних правопорушень. З них за частиною другою, тобто там, де є смерть — 220", — говорить Дмитро Казак.

У серпні 2022 року начальник Миколаївської обласної військової адміністрації Віталій Кім відповідним розпорядження закрив місто на три дні для проведення фільтраційних заходів. За словами Дмитра Казака, це сприяло виявленню коригувальників.

"Завдяки цьому було виявлено троє громадян, яким надалі пред’явлена підозра за статтею 114 пункту 2, тобто корегувальник, та статтею 436 — глорифікація. Вже обвинувальні акти скеровані до суду. Розглядаються в суді", — говорить Казак.

Крім того, під час фільтраційних заходів було виявлено чотири факти незаконного зберігання вогнепальної зброї, 17 фактів зберігання та вирощування наркотичних засобів. Встановлено п'ятьох людей, які перебувають у розшуку, в тому числі трьох військовослужбовців, які самовільно залишили військову частину.

Що відомо

  • У Миколаєві запровадили подовжену комендантську годину, яка діяла з вечора п'ятого серпня до ранку восьмого серпня 2022 року. Відповідне розпорядження підписав начальник Миколаївської обласної військової адміністрації Віталій Кім.
  • Віталій Кім оголосив нагороду за інформацію про людей, які корегують вогонь на Миколаївщині. За його словами, платитиме 100 доларів кожному, хто допоможе спіймати корегувальників.

Читайте також

Факт самоправства. У Миколаєві триває розслідування щодо законності вирубки ялин біля міськради

Відновлення території Миколаївської міської громади. Хто працює над розробкою програми

На Миколаївщині російські війська обстріляли акваторію Очаківської громади

Слідкуйте за новинами Суспільного Миколаїв у Telegram, Viber, YouTube, Facebook та Instagram.

На початок