"Мусимо бути ще й психологами": операційна медсестра з Рівного розповіла, чому ніколи не змінила б професію

"Мусимо бути ще й психологами": операційна медсестра з Рівного розповіла, чому ніколи не змінила б професію

Ексклюзивно
"Мусимо бути ще й психологами": операційна медсестра з Рівного розповіла, чому ніколи не змінила б професію
Фото: Суспільне Рівне

15 лютого у світі відзначають Міжнародний день операційної медичної сестри. Люди цієї професії готують операційну до роботи, а ще супроводжують хірурга під час оперативного втручання, відповідають за стерилізацію й вчасну подачу усіх інструментів.

Про тонкощі роботи та любов до професії Суспільному розповіла операційна медсестра з 25-річним досвідом — Ольга Телекало.

Робочий день Ольги Телекало розпочинається з підготовки операційної зали.

"Насправді це не складно. Знаючи, що планується, яка буде операція, хід цієї операції, все можна розрахувати легко, за кількістю. До початку робочого дня ми готуємо розчини, нитки, рукавички, все те, що може знадобитися нам під час операції", — пояснила жінка.

Вона працює операційною медсестрою вже 25 років. На сьогодні упродовж робочого дня пані Ольга допомагає виконувати від п'яти до одинадцяти операцій.

"Мої прямі обов'язки — це допомога лікарю під час оперативних втручань. Але мій робочий день розпочинається задовго до початку операцій. Це треба підготувати операційну, підготувати своє місце роботи, підготувати матеріал. Це дуже непроста робота, дуже відповідальна. У цій професії не буває випадкових людей", — зазначила вона.

Права рука хірурга: операційна медсестра з Рівного розповіла, чому ніколи не змінила б професію
Фото: Суспільне Рівне

Робочий день операційної медсестри починається о 8:00 та завершується о 16:00. Однак, якщо хірургічне втручання триває довше, увесь персонал залишається до завершення.

"Операції можуть тривати годину, а можуть тривати п'ять-шість годин, тоді операційна медсестра має бути готовою до цього і передбачити, скільки всього потрібно на операцію", — розповіла Ольга Телекало.

Операційна медсестра з Рівного розповіла, чому ніколи не змінила б професію
Фото: Суспільне Рівне

Найважчими, за словами жінки, є випадки, коли під час операції у пацієнта розпочинається кровотеча. Тоді потрібно діяти миттєво. А ще до кожної людини медсестра шукає індивідуальний психологічний підхід.

"Всі мають страх. Потрібно людину заспокоїти, підбадьорити. Когось потрібно обійняти, а з кимось пожартувати. Мусимо бути ще й психологами також", — поділилась медсестра.

Професійне свято Ольга Телекало також провела в операційній залі. Зізналась, свою професію не змінила б.

"Я взагалі не уявляю себе на якійсь іншій роботі. Я люблю операційну, свою роботу, свій колектив. Дуже приємно усвідомлювати, що ти також до цього причетна. Що ти також віддала частинку себе для того, щоб пацієнт одужав і продовжував жити нормальним повноцінним життям", — зауважила вона.

Читайте також

  • "Я обов'язково дочекаюсь". Історія дружини полоненого з Рівного, який захищав Азовсталь
  • Як одружувались у День закоханих на Рівненщині
  • Померла зв'язкова УПА з Рівненщини, яка віддала привезену із заслання сукню на маскувальні сітки

Читайте і дивіться Суспільне Рівне на платформах:

Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook

На початок