Міносвіти хоче зробити історію України предметом на вибір у НМТ. Голова освітнього комітету Ради пояснив свою позицію

Міносвіти хоче зробити історію України предметом на вибір у НМТ. Голова освітнього комітету Ради пояснив свою позицію

Міносвіти хоче зробити історію України предметом на вибір у НМТ. Голова освітнього комітету Ради пояснив свою позицію
Посібник з історії України, ілюстративне фото: УНІАН

Голова комітету Верховної Ради з питань освіти, науки та інновацій Сергій Бабак наполягає на тому, щоб історія України була предметом вибору на Національному мультипредметному тесті (НМТ) у 2023 році.

Про це Бабак сказав в інтерв'ю агенству "Інтерфакс-Україна".

Він зазначив, що той факт, що у тесті було три обов'язкові предмети, і саме на основі цих дисциплін здійснювався вступ до вищих навчальних закладів, є проблемою НМТ.

"Уявіть собі, що в медицину чи енергетику вступав той, хто краще знає історію, – це біда. Я не уявляю собі, як ці лікарі потім підуть робити операцію військовим і будуть добре розбиратися в епохах становлення нашої держави і не розбиратися в біології", — пояснив свою позицію представник ВРУ.

Бабак додав, що не хоче, аби дискусія в парламенті "скочувалась до рівня боротьби патріотизму з логікою". На його думку, в Україні потрібно будувати високотехнологічне суспільство, і діти мають знати математику принаймні на елементарному рівні, відповідно математика має бути серед обов'язкових предметів.

Читайте також: Три предмети за 180 хвилин: у Міносвіти розповіли, як випускники складатимуть тестування у 2023 році

Натомість нещодавно коаліція "Реанімаційний Пакет Реформ" закликала Міністерство освіти і науки України повернути історію України до переліку обов’язкових предметів національного мультипредметного тесту (НМТ).

"Історія України – це засадничий предмет, який формує в учнів національну пам’ять, національну свідомість, розуміння важливих історичних процесів та їхніх причинно-наслідкових зв’язків", – зазначили в організації.

Раніше МОН оголосило, що другий рік поспіль замість ЗНО вступне випробування буде проводитись у форматі національного мультипредметного тесту.

Вступники 2023 року писатимуть НМТ три години і самостійно зможуть розподілити час на кожен із трьох блоків. Обов'язковими для складання Міносвіти пропонує українську мову і математику. Третій предмет — на вибір.

Основна сесія відбудеться у червні, додаткова — у червні-липні. У додатковій сесії зможуть взяти участь ті абітурієнти, які з поважних причин не склали тестування під час основної сесії.

Читайте також: Три години на тести, історія України — не обов'язкова: яку модель НМТ-2023 запропонували в Міносвіти
На початок