У Тернополі вшанували воїнів-афганців

У Тернополі вшанували воїнів-афганців

Оновлено
У Тернополі вшанували воїнів-афганців
Суспільне Тернопіль

У Тернополі вшанували воїнів-афганців під час акції пам’яті "Ціна війни". Захід організували до 34 річниці виведення військ з Афганістану. Зібралися майже три сотні людей. Про це розповів перший заступник голови Тернопільської обласної організації Української спілки ветеранів Афганістану Василь Когут.

За його словами, вшанували учасників бойових дій на території інших держав хвилиною мовчання, до пам’ятника загиблим воїнам поклали квіти. Священники відслужили молебень.

Вшанування воїнів Афганістану
Вшанування воїнів Афганістану. Суспільне Тернопіль

Віддати шану загиблим з Кременця приїхали представники Кременецької спілки воїнів Афганістану. Один із них – Василь Генюк. Він воював в Афганістані у 1984-1986 роках.

"Було важко, але зараз нашим хлопцям ще важче. Тоді було багато було горя, щодня великі втрати. Я у гарячих точках заправляв машини. Була операція, на яку ми ходили два рази на рік – "Файзабад", долали відстань 500-600 кілометрів. Багато часу йшло на дорогу, бо дороги були не прохідні, серпантини, все заміновано, були засідки. Підривали фугаси, великої техніки у них не було, але замінування ми очікували. Кожен 3-5 учасник мав поранення, контузію від вибухової хвилі."

Василь Генюк
Василь Генюк. Суспільне Тернопіль

Тернополянин Мирослав Куриляк також був учасником бойових дій в Афганістані. Згодом брав участь у Революції Гідності та російсько-українській війні. З початком повномасштабного вторгнення разом зі своїм побратимами-афганцями пішов захищати Україну.

"Коли мені прийшов час іти в армію, я потрапив на навчання на пів року, а далі поїхавв в Афганістан, у провінцію Джалал-Абад. Це було півтора року бойових дій, багато побратимів загинуло. Ми повернулися живими, але вже не такими, якими були раніше. У 2013 я був на Майдані. Ми організовували "Айдар" на Майдані. Наша "восьма сотня". А коли почався віроломний напад, то ми, афганці, у Тернополі зібрались в тероборону, були десь місяць, обстрілювалися. А потім пішли в 35-ий батальйон".

Мирослав Куриляк
Мирослав Куриляк. Суспільне Тернопіль

На сьогодні в області є майже 1 800 учасників афганської війни. Із них 93 – брали участь в російсько-українській війні, – каже Василь Когут.

"У війні в Афганістані брали участь 2703 тернополяни. Зараз спілка налічує 1972 чоловіки, адже багато хто виїхав, багато людей померли внаслідок поранень, контузій і захворювань".

Читайте також

На початок