Спуск води у Каховському водосховищі не впливає на водопостачання Кіровоградської області

Спуск води у Каховському водосховищі не впливає на водопостачання Кіровоградської області

Спуск води у Каховському водосховищі не впливає на водопостачання Кіровоградської області
Фото: скрін з відео/Суспільне Дніпро

Спуск води у Каховському водосховищі не впливає на водопостачання Кіровоградської області, розповів Суспільному Олександр Пісний керівник підприємства "Дніпро-Кіровоград", яке надає послугу водопостачання у містах регіону.

Водосховище, з якого підприємство отримує воду, знаходиться вище, ніж Каховське, тому на водопостачання спуск води не впливає. "Станом на зараз, рівень води у сховищі достатній для того, щоб ми нормально її качали й забезпечували нею людей", – сказав Олександр Пісний.

Про ризики залишитись без питної води жителям населених пунктів, які отримують воду з Дніпра, напередодні повідомив прем'єр-міністр України Денис Шмигаль: "Після 14 ракетних атак на українську енергосистему росіяни тепер намагаються позбавити українців доступу до водопостачання. Після часткового руйнування та зумисного відкриття росіянами шлюзів Каховської ГЕС ми щодня втрачаємо тисячі кубометрів води. Через що частина населених пунктів, яка отримує воду саме з Дніпра, може залишитися без доступу до питної води".

Що відомо

  • У зв’язку з неконтрольованим скидом води, який спричинили російські окупанти на Каховській ГЕС, Дніпро та Каховське водосховище стабільно міліють. Це призводить до обміління і всихання мілководних проток та заток.
  • Зниження рівня води у водосховищі може призвести до неналежного функціонування систем охолодження Запорізької АЕС.
Повідомляйте про події з життя вашого міста чи селища у Кіровоградській області http://surl.li/evtwt
Підписуйтеся на новини Суспільне: Кропивницький у Вайбері, Телеграм, Інстаграм та Ютуб

Вибір редакції

На початок