Заяви Королевської та її чоловіка Солода на складання мандатів надійшли до Верховної Ради

Заяви Королевської та її чоловіка Солода на складання мандатів надійшли до Верховної Ради

Заяви Королевської та її чоловіка Солода на складання мандатів надійшли до Верховної Ради
Народні депутати від Опозиційного блоку Наталія Королевська та Юрій Солод в залі засідань Верховної Ради України в Києві, 16 липня 2015 року, фото: УНІАН

Заяви народних депутатів від колишньої фракції ОПЗЖ Наталії Королевської та її чоловіка Юрія Солода на складання мандатів надійшли до Верховної Ради України.

Про це у Facebook повідомив голова ВРУ Руслан Стефанчук.

"Відповідно і позбавлення мандатів відбудеться у законний спосіб, згідно Конституції України. Очікуємо на заяви інших втікачів", — сказано у повідомленні.

Про те, що Королевська та Солод написали заяви на складання депутатських мандатів, стало відомо 29 січня.

Раніше у Верховній Раді зібрали понад 150 підписів народних депутатів під зверненням до голови парламенту Руслана Стефанчука щодо позбавлення повноважень депутатів від заборонених проросійських партій.

Ще до початку повномасштабного вторгнення частина нардепів від "ОПЗЖ" виїхала за кордон — станом на 14 лютого таких було 12, повідомляла "Українська правда". У березні проти "ОПЗЖ" та ще 10 партій ввело санкції РНБО. У вересні діяльність партії заборонили, кільком депутатам оголосили про підозру у держзраді та позбавили громадянства.

Одного із лідерів партії — Віктора Медведчука — обміняли на українських полонених із "Азовсталі". У Верховній раді фракція "ОПЗЖ" розділилася на 2 депутатські групи — "Платформа за життя та мир" та "Відновлення України".

Що "ОПЗЖ" робить в Раді зараз

Від березня 2022-го депутати почали виходити зі складу "ОПЗЖ". Так одним із перших став Вадим Столар. Згодом із фракції вийшло ще 18 нардепів. Спочатку вони ставали позафракційними депутатами, а 22 травня минулого року створили свою депутатську групу "Відновлення України". Співголовами стали Ігор Абрамович та Максим Єфімов.

У колишній фракції партії "ОПЗЖ" залишилось 25 нардепів. 19 квітня вони змінили назву на "Платформа за життя та мир". Депутатську групу очолив Юрій Бойко. Окрім нього до неї входять Нестор Шуфрич, Григорій Суркіс, Сергій Льовочкін, Наталя Королевська.

Депутати від забороненої "ОПЗЖ" продовжують працювати в Раді і комітетах, голосують за необхідні під час воєнного стану закони. Водночас голосують і за проєкти, які викликають в суспільстві дискусії, але підтримані провладною партією "Слуга народу" — зокрема законопроєкт про реформу сфери містобудування, який підтримали 228 депутатів із 226 необхідних.

Читайте також

Заборона ОПЗЖ: чи можливо повернути гроші та що робити місцевим радам ― коментує координаторка "Чесно"

На початок