У громаді на Буковині модернізували вуличне освітлення за три мільйони гривень

У громаді на Буковині модернізували вуличне освітлення за три мільйони гривень

У громаді на Буковині модернізували вуличне освітлення за три мільйони гривень
У громаді замінили вуличні ліхтарі на LED. Фото: oblrada.cv.ua

У Великокучурівській громаді Чернівецької області замінили вуличні ліхтарі на LED-лампи та оновили понад 20 кілометрів проводу. Також розширили лінії електропостачання на ділянки, які раніше не освітлювали.

Про це у коментарі Суспільному сказав голова Великокучурівської громади Василь Тодеренчук.

Загалом модернізація вуличного освітлення коштувала приблизно три мільйони гривень. Половину грошей виділила громада, решту отримали від грантової програми розвитку громад DOBRE.

"Ми замінили лампи на кожному стовпі з Чернівців до Глибокої. Зараз плануємо зробити керування з комп'ютера, щоб можна було перемикати, вмикати, вимикати. 80% громади у нас уже вуличне освітлення задіяне. Десь ще потреба є", — каже Тодеренчук.

Зараз у громаді вуличне освітлення не вмикають, бо економлять електроенергію.

"Якщо люди живуть не на центральній дорозі, то дуже важко після робочого дня добиратися додому, бо дуже темно. Я надіюся, що ми скоро побачимо це нове освітлення і буде користуватися ним", — каже жителька громади Катерина.

Раніше в межах проєкту DOBRE жителів громади опитували щодо якості послуг. Тоді понад третина опитаних проголосувала за зміну вуличного освітлення.

Що відомо

  • Проєкт "Удосконалення вуличного освітлення" реалізували у межах програми "Децентралізація приносить кращі результати та ефективність" (DOBRE), яку виконує міжнародна організація "Global Communities" та фінансують Агентством США з міжнародного розвитку (USAID). Великокучурівська громада є партнером Програми USAID DOBRE у Чернівецькій області.

Читайте Суспільне Чернівці у Telegram: головні новини

Вибір редакції

На початок