Міністр оборони Великої Британії Бен Воллес заявив, що Лондон найближчим часом не надсилатиме винищувачі в Україну. Про це він сказав в етері BBC Breakfast, повідомляє The Guardian.
"Я не думаю, що в найближчі кілька місяців чи навіть років ми обов’язково передамо винищувачі, бо це інше озброєння, ніж ручні протитанкові ракети. Ці літаки мають не тільки величезні труднощі, знаєте, ви просто не можете навчитися літати за тиждень або два, це займе багато часу", – сказав Воллес.
За словами британського міністра, літаки прибувають з піт-бригадою, як команди Формули-1, а це сотні інженерів і пілотів.
"Це не те, що ви можете просто створити за кілька місяців, і ми не маємо наміру відправляти 200 військовослужбовців Королівських ВПС в Україну під час війни", — сказав Воллес.
"Отже, реальність полягає в тому, що ми говоримо про те, що ми маємо планувати не лише боротьбу на цей момент, де ми допомагаємо Україні відбити незаконне вторгнення Росії, але ми маємо допомогти Україні з її довгостроковою стійкістю, переконавшись, що після цієї війни Україна здатна довго захищатися", – додав він.
Минулого тижня під час візиту до Британії президент Володимир Зеленський закликав західних союзників надати винищувачі та зброю для війни проти Росії.
Навіщо Україні літаки-винищувачі
25 січня 2023 року міністр оборони України Олексій Резніков заявив, що Україна висловлює бажання отримувати західні винищувачі. Міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус заявив, що Німеччина не передасть Україні свою бойову авіацію.
26 січня голова Комітету національної оборони і Збройних сил Національної асамблеї Франції Томас Гасіллуд заявив, що його країна не виключає відправки винищувачів в Україну, але за умови, що це не призведе до ескалації у війні.
За словами речника Повітряних сил ЗСУ Юрія Ігната, для безпеки повітряного простору Україні, крім систем ППО, потрібно щонайменше п'ять бригад, а в кожній бригаді по три ескадрильї винищувачів. Одна ескадрилья — це 12 літаків.
30 січня президент Франції Еммануель Макрон заявив, що не виключає постачання військових літаків в Україну, однак зазначив, що це не має призвести до ескалації або послабити французьку армію.
8 лютого під час візиту президента України Володимир Зеленського до Британії, прем'єр-міністр Сполученого королівства Ріші Сунак доручив міністрові оборони Бену Воллесу вивчити питання про те, які літаки країна могла б надати Україні. Згодом речник британського прем'єра уточнив, що уряд ухвалюватиме рішення про винищувачі для України обережно і обдумано, і не надсилатиме літаки, якщо існує ризик для безпеки Британії.
Читайте також
Дев’ята зустріч у форматі "Рамштайн". Що відомо
Британія не надсилатиме винищувачі в Україну, якщо існує ризик для її безпеки
За підсумками "Рамштайну" Києву передадуть більше боєприпасів та ППО, а не винищувачі
Cоюзники по НАТО готові підтримати Україну у довгостроковій перспективі — Остін
Винищувачі для України: Польща хоче одноголосного рішення західних партнерів на Мюнхенській конференції
"F-16 — як півзахисник у футболі. Вміє все потроху і робить це добре" — британський льотчик