"Депушкінізація" України: законопроєкт розглянуть у Верховній Раді наступного тижня

"Депушкінізація" України: законопроєкт розглянуть у Верховній Раді наступного тижня

"Депушкінізація" України: законопроєкт розглянуть у Верховній Раді наступного тижня
Фото: КМДА

У Верховній Раді уже наступного тижня розглянуть законопроєкт про подолання наслідків русифікації. Про це 14 лютого в ефірі телемарафону "Єдині новини" повідомив міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко.

"Я дуже сподіваюся, що наступного тижня закон, який ми умовно називаємо "депушкінізація" буде ухвалений, і це питання буде врегульовано в законодавчому полі", – сказав він.

Фактично, закон передбачатиме процедуру виведення з реєстру монументів радянського минулого, щоб прибирати їх з публічного простору.

Ткаченко зазначив, що цей закон не впливатиме на рішення певних незалежних інституцій, наприклад, Національної музичної академії імені П.І. Чайковського. За словами міністра, питання щодо назви консерваторії може вирішитися завдяки іншій законній процедурі, яку ініціював МКІП.

"Усе, поїхав". Репортаж з Маріїнського парку, де знесли Ватутіна

Раніше Ткаченко повідомляв, що МКІП вніс пропозицію щодо відмови від імені Чайковського у назві НМАУ.

Також міністр додав, що робота з усунення російських маркерів у просторі України реалізована поки на третину, бо "росіяни і радянська влада розставляли маркери всією країною упродовж десятиліть".

"Не випадково, що найбільш популярні вулиці в Україні Чкалова, Мічуріна, Пушкіна. Навіщо в якомусь селі, де не було ніколи Пушкіна, вулиця на його честь? Це маркер "великого російського світу". А маркери – це привід для Кремля захищати той "російський світ", – сказав Ткаченко.

"Депушкінізація" України: законопроєкт розглянуть у Верховній Раді наступного тижня
Демонтаж памʼятника Ватутіну. Фото: КМДА

Раніше Суспільне Культура повідомляло про демонтаж памʼятників радянським військовим командирам Валерію Чкалову та Миколі Ватутіну у Києві, який нарешті погодили на засіданні спеціалізованої комісії МКІП.

Водночас активісти розповіли, що демонтаж памʼятника Пушкіну у МКІП обіцяють розглянути на наступному засіданні спеціалізованої комісії.

Що відомо про пам'ятники радянської епохи в Києві

Київрада ще в березні 2017 року вирішила звернутися до Мінкульту щодо перенесення пам’ятника Щорсу. Після обговорення ініціативи у Міністерстві культури пропозицію мали винести на розгляд Кабміну.

У травні 2022 року депутати Київради ухвалили рішення про усунення пам’ятних об’єктів, пов’язаних з культурою та історією Росії та СРСР, з публічного простору Києва. Серед них пам'ятник Ватутіну у Маріїнському парку, три пам'ятники Пушкіну, георгіївська стрічка на станції метро "Героїв Дніпра".

"Депушкінізація" України: законопроєкт розглянуть у Верховній Раді наступного тижня
У Чернівцях теж демонтували памʼятник Пушкіну. Суспільне Чернівці

У вересні минулого року у Києві була зареєстрована петиція, аби демонтувати пам'ятник Щорсу на бульварі Шевченка і на його місці встановити монумент на честь королеви Великої Британії Єлизавети ІІ.

На початку листопада 2022 року експертна рада Міністерства культури підтримала рішення про демонтаж пам'ятників Щорсу та Ватутіну в Києві. Пізніше у грудні з'явилось повідомлення, що Київ ініціює переміщення пам’ятників радянської епохи. Готові документи, аби монументи Щорса, Ватутіна та інших діячів часів СРСР офіційно втратили статус пам’яток під охороною.

Читайте нас у Facebook і Telegram, дивіться наш YouTube

Станьте частиною Суспільне Культура: напишіть нам про цікаві події культурного життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected] Ваші історії важливі для нас!

На початок