"Вони просто стоять і вкриваються пилом": Боррель просить якомога швидше передати Україні танки

"Вони просто стоять і вкриваються пилом": Боррель просить якомога швидше передати Україні танки

"Вони просто стоять і вкриваються пилом": Боррель просить якомога швидше передати Україні танки
Верховний представник Європейського Союзу Жозеп Боррель під час засідання Європарламенту з нагоди річниці вторгнення Росії в Україну, 15 лютого 2023 року, фото: AP

Верховний представник Європейського Союзу Жозеп Боррель під час засідання Європарламенту з нагоди річниці вторгнення Росії в Україну заявив, що результат війни буде вирішуватися весною та літом, і закликав європейські держави якнайшвидше передати Україні танки.

"Я хочу звернутися до країн, які мають у себе сучасні танки, але вони просто стоять і вкриваються пилом, не використовуються. Передайте ці танки Україні, зробіть це якнайшвидше. Тому що ця весна та літо будуть вирішальними", — зазначив Боррель.

Читайте також: Україна отримає від Норвегії Leopard 2 і танки спецпризначення

Він наголосив, що потрібно допомогти Україні у військовому плані та водночас докладати всіх дипломатичних зусиль, необхідних для того, щоб мир настав якомога швидше.

"Це не альтернативи. Вони не суперечать один одному. Ми повинні робити обидві речі паралельно. Ми повинні надати більше підтримки та активізувати наші дипломатичні зусилля", — зауважив глава європейської дипломатії.

Він повідомив, що найближчим часом звернеться до Генерального секретаря ООН із проханням почати процес медіаціїМедіація — вид альтернативного врегулювання суперечок, метод вирішення суперечок із залученням посередника (медіатора), хоча за словами Борреля, до цього часу всі хто розмовляв з Путіним, зазнали невдачі і повернулися з повідомленням, що він хоче продовжувати цю війну, доки не досягне своїх військових цілей.

"Путін вже програв енергетичну війну, так само як він програє війну в етичному та моральному плані, і навіть у військовому, хоча Україна ще не перемогла", — водночас додав Верховний представник ЄС.

Читайте також

"Майже щодня є нові домовленості" — Зеленський про військову допомогу Україні

У Німеччині в порту помітили військову техніку США для України — ЗМІ

Вибір редакції

На початок