Кандидатуру Шкарлета на посаду міністра освіти обговорюватимуть на засіданні фракції "Слуга народу"

Кандидатуру Шкарлета на посаду міністра освіти обговорюватимуть на засіданні фракції "Слуга народу"

Кандидатуру Шкарлета на посаду міністра освіти обговорюватимуть на засіданні фракції "Слуга народу"
original

В понеділок, на наступному тижні, кандидатуру Сергія Шкарлета на посаду міністра освіти обговорять на засіданні фракції «Слуга народу». Про це Суспільному повідомив народний депутат від цієї партії Роман Грищук. Напередодні відбулася неформальна зустріч Сергія Шкарлета з членами комітету освіти і науки. Поки що подання на нього немає. Що з приводу кандидатури нового міністра думають освітяни і депутати, та хто порекомендував його на цю посаду, далі.

Сергій Шкарлет – кандидатура від ректорів вишів України. Висунули його під час зустрічі з президентом Володимиром Зеленським. На ній був ексміністр освіти.

«Що стосується кандидатури Сергія Шкарлета. Там називалися на зустрічі кілька кандидатур, зокрема і доктор юридичних наук Олексій Дніпров, Сергій Шкарлет називався».

«Я вважаю, що з усіх кандидатів він має достатньо досвіду. Останнє, наскільки я пам’ятаю, п’ять років працює ректором. До цього він був проректором з навчальної роботи. Він знає діяльність університету кафедри і так далі, і так далі. І це, без сумніву, у нього є певний позитив», - сказав Станіслав Ніколаєнко, ексміністр освіти і науки.

Шкарлету – 47 років, останні десять очолює національний університет «Чернігівська політехніка». За цей час рейтинг вишу в Україні виріс зі 148-ої до 59-ої позиції, за версією «Освіта.юа». Члени парламентського комітету освіти і науки неформально зустрілися з кандидатом. Нардепка Інна Совсун співбесідою розчарувалася.

«Перше, про що його попитали, - про його співпрацю з партією Регіонів. Відповідь була, м’яко кажучи, дещо плутаною. Так ви були членом партії Регіонів? – Ні, не був. – А подивіться, ось тут є інформація, що ви були. - Ну може був, так був, але ви ж розумієте, що всі тоді вимушені були брати партквиток».

У 2010-му Сергія Шкарлета обрали депутатом обласної ради від Партії регіонів. В інтерв’ю виданню «Високий Вал» говорив (далі - цитата):

«Політичні орієнтири я обрав ще у 2004 році. На президентських виборах підтримував Віктора Януковича. Не змінив своїх переконань навіть тоді, коли довелося відчути на собі певний тиск колишньої правлячої партії, яка наполегливо пропонувала отримати її партквиток».

За п’ять років ішов до облради від блоку Петра Порошенка. Чому ректори хочуть бачити Шкарлета міністром в Уряді ШмигАля, нардепка Совсун вважає так.

«Ректори дуже скаржилися на ЗНО і просили з цим щось зробити. І для того, аби зреалізувати їх прохання, вони запропонували компромісну для них кандидатуру міністра Сергія Шкарлета. Дуже прикро, що це - найкраща кандидатура, з якою міг прийти Президент Зеленський. Сповідаюся, що зала більш прискіпливо поставиться до цієї кандидатури».

Ексміністр освіти і науки Станіслав Ніколаєнко каже, про скасування ЗНО на зустрічі з Президентом взагалі не говорили.

«На зустрічі з Президентом тема ЗНО, вступників на базі школи не обговорювалась. І оця клична фраза - «зробіть що-небудь з ЗНО», вона не звучала там».

Після оприлюднення інформації про кандидатуру Сергія Шкарлета на посаду міністра на сайті false-science ректора звинуватили в плагіаті його монографії та ще трьох науковців, надрукованої у 2018 році. Пункти цієї монографії збігаються з текстом двох наукових робіт виданих раніше, у 2013 та 2015 роках. А посилання на авторів цих робіт в монографії відсутні.

Сергій Шкарлет, ректор НУ «Чернігівська політехніка», кандидат на посаду міністра освіти і науки, каже:

«Якщо ви подивитесь, що там написано. Це колективна монографія. А що таке плагіат? Плагіат - це запозичення наукової новизни і її формування. Там з 200 сторінок знайшли дві сторінки, де посилання загальне на Бюджетний кодекс. Бюджетний кодекс - це загальноприйняті речі, я навіть коментувати не хочу. Всіх, хто це пише, можна шукати скрізь і всюди, тоді будь-який коментар, будь-яку публіцистичну статтю, в принципі, можна розцінювати як плагіат».

На наступному тижні, в понеділок, депутатська фракція «Слуга народу» має розглянути кандидатуру Сергія Шкарлета. Про це сказав Суспільному ще один учасник неформальної зустрічі в парламентському комітеті Роман Грищук.

«Вища освіта, оскільки десять років ректор університету - він компетентний. З дошкільною освітою, з середньою зрозуміло, через те, що це не фокус уваги, можуть бути питання».

Читайте також: Начальником управління лісового та мисливського господарства області призначили Юрія Болоховця

На початок