"Було хвилююче". 27-річний Денис Насико дебютував на чемпіонаті світу, а ще три роки тому він не проходив у команду "Б"

"Було хвилююче". 27-річний Денис Насико дебютував на чемпіонаті світу, а ще три роки тому він не проходив у команду "Б"

Ексклюзивно
"Було хвилююче". 27-річний Денис Насико дебютував на чемпіонаті світу, а ще три роки тому він не проходив у команду "Б"
Суспільне Спорт

Ексклюзивний коментар українського біатлоніста для Суспільне Спорт.

27-річний Денис Насико - дебютант чемпіонату світу з біатлону. У сезоні 2022/23 спортсмен з Сумщини уперше відібрався до складу команди на головний старт сезону і поїхав на світову першість у статусі першого запасного.

Тренерський штаб збірної України надав можливість Денису стартувати в індивідуальній гонці - 20-кілометровому біатлонному старті з чотирма вогневими рубежами. Для Насика - цей старт став першим у кар'єрі на рівні чемпіонату світу.

Лише в сезоні 2020/21 Денис Насико повернувся до команди "Б" збірної України. Упродовж попередніх трьох сезонів (з 2017 року) спортсмен не потрапляв навіть у команду "Б", змагався лише на національних стартах. Однак Насико не опускав руки і отримав свій шанс.

Суспільне Спорт – ексклюзивний транслятор чемпіонату світу з біатлону в Україні. Дивіться усі гонки наживо тут.

Сезон 2020/21 Денис провів на рівні Кубка IBU, а уже на старті 2021/22 - дебютував на рівні Кубка світу. Він отримав нагоду пробігти дві гонки на етапі в Естерсунді, показав 41-й результат в індивідуальній гонці, після чого знову повернувся на Кубок IBU. У тому ж сезоні Насико дебютував на рівні чемпіонату Європи.

Завдяки результатам у попередніх сезонах Дениса перевела в команду "А" збірної України на підготовку до сезону 2022/23. І уже в цьому сезоні Насико більше змагався на найвищому рівні - 7 стартів у Кубку світу, зокрема дебют в естафеті. Денис уперше фінішував в заліковій зоні - 26-е місце в індивідуальній гонці в Рупольдинге. Це усе дозволило йому потрапити на чемпіонат світу.

В ексклюзивному коментарі Суспільне Спорт після 40-го місця в індивідуальній гонці Денис Насико відзначає, що хвилювався перед стартом. Але був готовий до цієї гонки.

"Було хвилююче, бо це перший чемпіонат світу. Не знав, чого очікувати від себе, бо був велика перерва після чемпіонату Європи, більше двох тижнів. Погода тепла, було тяжко, бо траса розбита. Треба було працювати", - зазначив Денис.

За словами Дениса, різниця у рівні навіть між кубком світу та чемпіонатом світу - відчутна.

"У нас була задача бути завжди готовим. Сказали бігти — ми в бойовій готовності і побігли. Різниця відчувається від кубку світу. Тут інша атмосфера. Та і публіка інша. Чс для спортсмена як олімпійські ігри, але щороку", - пояснив Денис.

Своїм результатом він залишився задоволений, хоч і не вважає, що показав 100% найкращий з можливого.

"Я задоволений результатом. Але незадоволений тим, що трішки недопрацював. Треба було краще стріляти. Але маємо, що маємо. Працюював до останнього. Може бог зі мною був не до кінця, якийсь габарит не пройшов. Стоячи можна було і з нулем пройти. Це був робочий промах, з цим можна працювати далі", - резюмував гонку Насико.

Фініш на 40-му місці - другий найкращий результат у кар'єрі Дениса Насика на найвищому рівні. До кінця чемпіонату світу він може отримати ще шанс стартувати в естафеті. Якщо ж ні - сезон продовжиться для Насика уже на наступних етапах Кубка світу у березні.

Хто такий Денис Насико

  • 27-річний український біатлоніст, що представляє Сумську область.
  • Насико дебютував за збірну України на рівні Кубка світу у сезоні 2021/22. З того разу він виступив у дев'яти гонках (найкращий результат - 26-е місце в Рупольдингу).
  • Крім виступів на етапах Кубка світу, Насико мав чотири фініші у топ-30 на Кубку IBU у сезоні 2022/23 - 23-і місця в Ріднау (спринт, гонка переслідування та масстарт), а також 29-е місце у спринті на етапі в Осрблі.
На початок