"Так не має бути". Чотири країни приєдналися до США і Ірландії з бойкотом ЧС з боксу через участь атлетів з РФ

"Так не має бути". Чотири країни приєдналися до США і Ірландії з бойкотом ЧС з боксу через участь атлетів з РФ

"Так не має бути". Чотири країни приєдналися до США і Ірландії з бойкотом ЧС з боксу через участь атлетів з РФ
IBA

Російським та білоруським боксерам дозволено змагатися під власними прапорами.

Представники чотирьох країн - Чехії, Канади та Швеції оголосили, що бойкотуватимуть жіночий та чоловічий чемпіонати світу з боксу через заплановану участь боксерів з РФ та Білорусі. Велика Британія наразі планує пропустити лише жіночий турнір, повідомляє Inside the Games.

Обидва чемпіонати світу проводитимуться Міжнародною асоціацією боксу (IBA), яка є головною організацією в аматорському боксі. У жовтні 2022 року IBA поновила в правах Росію та Білорусь на тлі повномасштабної вторгнення РФ в Україну, яке підтримується РБ, причому атлетам обох країн дозволили змагатися на турнірах під егідою організації під державними прапорами, попри рекомендацію МОК.

Першими на допуск боксерів з РФ та Білорусі відреагували Сполучені Штати, які вирішили бойкотувати обидва чемпіонати світу, які відбудуться у 2023 році, згодом до них приєдналася Ірландія.

На рішення США та Ірландії сама IBA відреагувала погрозами санкцій у разі бойкоту змагань. Проте на це відреагували ще чотири боксерські асоціації, які приєдналися до країн.

Чому країни доєдналися до бойкоту США та Ірландії?

Очільники чотирьох боксерських асоціацій в окремих заявах підтвердили, що їх "турбує" участь атлетів з РФ та Білорусі. А також відзначили, що причина полягає у "тісних взаємозв'язках" очільника IBA Умара Крємльова та президента Росії Владіміра Путіна.

"У нас та сама позиція, як і до цього. Це нас турбує. Це неправильно. Асоціація, яку очолює росіянин з дуже тісними взаємозв'язками з Путіним, а за все платить "Газпром". Проблема - у тому, що деякі країни дозволяють себе підкуповувати", - цитує слова президента чеської асоціації боксу Марека Шимака Radiozurnal Sport

"Враховуючи тривалу корупцію в IBA, ми маємо серйозні занепокоєння через ризик, який оточує наш спорт, а також його майбутнє на Олімпійських іграх. Ми розуміємо, як це рішення вплине на боксерів нашої збірної, і працюємо разом з нашими партнерами, щоб знайти адекватну заміну турніру, щоб продовжити розвиток наших боксерів як перед Панамериканськими іграми, так і перед Олімпіадою у Парижі", - додав президент асоціації боксу Канади Раян О'Ши.

Щодо Великої Британії, то, як повідомляє Inside the Games, місцева боксерська асоціація вже точно відмовитися від участі на жіночому чемпіонаті світу. Щодо участі на чоловічому рішення планують ухвалити ближче до його початку.

Обидва чемпіонати світу з боксу відбудуться весною: жіночий - з 15 до 26 березня в Нью-Делі, чоловічий - з 1 до 14 травня у Ташкенті.

Що відомо про бойкот чемпіонатів світу з боксу

  • Після оголошення про зняття санкцій IBA з Росії та Білорусі про намір бойкотувати змагання організації оголосили у Швеції та Фінляндії.
  • У вересні 2022 року президент IBA Умар Крємльов зберіг свою посаду, коли на конгресі організації було вирішено не проводити нові вибори. Необхідність проведення останніх було зумовлено рішенням Спортивного арбітражного суду від червня минулого року.
Читайте також: Росіянин Крємльов зберіг пост президента Міжнародної федерації боксу після "хаотичного" голосування: що це означає
На початок