Європарламент схвалив нові цілі зі скорочення викидів CO2 для авто. Про що йдеться

Європарламент схвалив нові цілі зі скорочення викидів CO2 для авто. Про що йдеться

Пленарне засідання Європейського парламенту
Пленарне засідання Європейського парламенту Фото: Getty Images

Європейський парламент схвалив нові цілі зі скорочення викидів CO2 для нових легкових і легких комерційних автомобілів, що є частиною пакету "Fit for 55". Про це  йдеться на сайті Європарламенту.

“340 голосами "за", 279 "проти" і 21 "утримався" депутати Європарламенту схвалили угоду, досягнуту з Радою ЄС про перегляд стандартів викидів CO2 для нових легкових автомобілів і мікроавтобусів відповідно до зростаючих кліматичних амбіцій ЄС”, — йдеться у повідомленні.

Нове законодавство встановлює шлях до нульових викидів CO2 для нових легкових і легких комерційних автомобілів у 2035 році (мета для всього автопарку ЄС — скоротити викиди CO2 від нових легкових автомобілів і мікроавтобусів на 100% порівняно з 2021 роком). Проміжні цілі скорочення викидів до 2030 року встановлені на рівні 55% для легкових автомобілів і 50% для фургонів.

Інші ключові заходи, передбачені регламентом:

  • До 2025 року Комісія представить методологію оцінки та звітності щодо викидів CO2 протягом повного життєвого циклу легкових автомобілів та мікроавтобусів, що продаються на ринку ЄС, разом із законодавчими пропозиціями, де це необхідно;
  • До грудня 2026 року Комісія проведе моніторинг розриву між граничними значеннями викидів і реальними даними про споживання палива та енергії, повідомить про методологію коригування питомих викидів CO2 виробниками та запропонує відповідні подальші заходи;
  • Виробники, відповідальні за невеликі обсяги виробництва за календарний рік (від 1 000 до 10 000 нових легкових автомобілів або від 1 000 до 22 000 нових мікроавтобусів), можуть отримати відстрочку до кінця 2035 року (ті, хто реєструє менше 1 000 нових транспортних засобів на рік, як і раніше, звільняються від сплати податку);
  • Чинний механізм стимулювання транспортних засобів з нульовим та низьким рівнем викидів (ZLEV), адаптують до очікуваних тенденцій у сфері продажів. З 2025 по 2029 рік орієнтир ZLEV встановлений на рівні 25% для продажів нових легкових автомобілів і 17% для нових мікроавтобусів, а з 2030 року цей стимул буде скасовано;
  • Кожні два роки, починаючи з кінця 2025 року, Комісія публікуватиме звіт для оцінки прогресу на шляху до нульового рівня викидів.

"Цей регламент заохочує виробництво транспортних засобів з нульовим та низьким рівнем викидів. Купівля та експлуатація автомобілів з нульовим рівнем викидів стане дешевшою для споживачів, а ринок вживаних автомобілів з'явиться швидше. Це робить водіння доступним для кожного", — сказав доповідач із цього питання Ян Хуйтема з Нідерландів.

Після остаточного голосування на пленарному засіданні текст документа має бути офіційно схвалений Радою ЄС, після чого він буде опублікований в Офіційному журналі ЄС.

14 липня 2021 року в рамках пакету "Fit for 55" Європейська Комісія представила законодавчу пропозицію щодо перегляду стандартів викидів CO2 для нових легкових та легких комерційних автомобілів. Пропозиція сприяє досягненню кліматичних цілей ЄС до 2030 та 2050 років, забезпечити переваги для громадян та стимулювати інновації у сфері технологій з нульовим рівнем викидів.

Читайте також

"Рамштайн", Резніков анонсував нові призначення в Міноборони. 356 день війни. Онлайн

Вибір редакції

На початок