У Німеччині в порту Бремерхафен помітили велику кількість військової американської техніки, яку, вочевидь, призначено для України. Про це інформує німецьке видання Nordsee Zeitung.
На транспортному судні "Arc Integrity" армія США доставила 60 бойових машин піхоти Bradley та 280 одиниць іншої техніки, відзначили журналісти. Йдеться про частину пакету військової допомоги США, пише видання.
Ще більше американських танків на шляху до Бремерхафена, йдеться у матеріалі.
“Наступний військовий транспорт вже на шляху до Бремерхафена: "Ендуранс" очікується в порту найближчим часом. На борту судна також перебуває 90 колісних танків для війни в Україні. Армія США в Європі не бажає надавати подальших коментарів”, — зазначили у Nordsee Zeitung.
З 2017 року порт відіграє дедалі важливішу роль для американських військових, йдеться в матеріалі.
Першу партію бойових машин Bradley в рамках угоди про військову допомогу США на 2,85 мільярда доларів відправило в Україну транспортне управління США наприкінці січня. Про це повідомила служба розповсюдження візуальної інформації міністерства оборони США. Вантаж містить понад 60 Bradley.
“Ця партія, що містить понад 60 "Бредлі", залишила береги Північного Чарльстона, Південна Кароліна, минулого тижня і забезпечить українські війська додатковими наступальними і оборонними можливостями для захисту своїх кордонів від незаконного вторгнення Росії”, — йдеться у повідомленні.
"Бредлі" — це броньовані бойові машини, які перевозять піхоту в зоні бойових дій і забезпечують вогневу підтримку.
Читайте також: БМП Bradley та Marder: яка специфіка цих бойових машин піхоти
M2 Bradley
M2 Bradley – це основна бойова машина піхоти, що перебуває на озброєнні механізованих військ армії США з 1980-х років. Бойова машина отримала власну назву на честь американського генерала часів Другої світової війни Омара Бредлі.
БМП призначена для забезпечення транспортування підрозділів мотопіхоти на полі бою, ведення ними бою з машини та вогневої підтримки їх в період та після спішування. На її базі створена бойова розвідувальна машина M3 "Бредлі".
Основна зброя Bradley — 25-мм автоматична гармата M242 Bushmaster. Додатково БМП має спарений 7,62-мм кулемет M240C та пускову установку ПТРК TOW.
20 січня Сполучені Штати оголосили про новий пакет військової допомоги Україні, який оцінюють у 2,5 мільярда доларів. Зокрема, до нього увійшли і 59 одиниць БМП Bradley.
Що відомо про військову допомогу США Україні
Сполучені Штати Америки з перших днів війни підтримують Україну та надають їй зброю та техніку на мільярди доларів, яка допомагає у боротьбі з окупантами. Зокрема сучасні артилерійські ракетні системи HIMARS, гелікоптери Мі-17, позашляховики для прикордонників, гаубиці та різноманітні боєприпаси.
9 травня президент США Джозеф Байден підписав ленд-ліз для України — законодавчий акт, який спрощує процес передачі зброї безоплатно, в оренду або з відшкодуванням після завершення війни. За цією процедурою рішення про надання озброєння вирішуватиметься впродовж 72 години.
Водночас Байден заявив, що США не постачатимуть Україні ракетні комплекси, які дозволятимуть уражати цілі, розташовані на території Росії. Втім, ЗМІ ширили інформацію, що Україна зможе отримати РСЗВ, але не великої дальності.
Сенат США у четвер, 15 грудня, схвалив закон про витрати на оборону на 858 мільярдів доларів на 2023 рік, до якого увійшли 800 мільйонів доларів допомоги Україні. Раніше цей документ отримав схвалення Палати представників.
29 грудня президент США Джо Байден підписав закон про бюджет на 2023 фінансовий рік. Бюджетний пакет містить $772 млрд на внутрішні програми та $858 млрд на оборону. Він включає майже $45 млрд на надзвичайну допомогу Україні та близько $38 млрд для регіонів, що відновлюються після стихійних лих.
18 січня видання Politico повідомило, що США готуються оголосити про один із найбільших пакетів військової допомоги Україні 20 січня. Новий пакет міститиме бойові броньовані машини Stryker, а також додаткову артилерію та боєприпаси.
3 лютого у Пентагоні оголосили про пакет військової допомоги для України на суму 2,2 мільярда доларів. Про це на брифінгу повідомив речник Міноборони США бригадний генерал Пет Райдер.
Читайте також
"Рамштайн": Глава Пентагону прокоментував надання Україні винищувачів F-16