Наші за кордоном. Історія миколаївської письменниці

Наші за кордоном. Історія миколаївської письменниці

Наші за кордоном. Історія миколаївської письменниці
Віра Марущак виступає на акції вшанування пам'яті жертв Голодомору 1932-1933 років. 26 листопада 2022 року. Фото: Віра Марущак/Facebook

У німецькому місті Хайльбронн Хайльбронн, раніше Гейльброн — місто в Німеччині, земля Баден-Вюртемберг. Населення — 122 567 мешканців. Займає 6-те місце за населенням у землі Баден-Вюртемберг.проживає українська діаспора. Складається вона з емігрантів та тих, хто евакуювався з небезпечних регіонів України після повномасштабного вторгнення Російської Федерації. Миколаївська письменниця Віра Марущак прилучилася до української громади по приїзду влітку 2022 року.

Віра Марущак розповіла кореспондентам Суспільного, як познайомилась з українською громадою Хайльбронна та чим займається в Німеччині.

За словами письменниці, евакуюватися до Німеччини її примусили безперервні обстріли Миколаєва.

"Коли приїхала, мене цікавило, чи є тут українці. Вперше почула українську мові від однієї жіночки. Мене це окрилило, я дуже зраділа. Це Дарина Хеган, яка живе 12 років у Німеччині, родом з Ужгорода. Вона знає українців, які сюди приїхали давно. Я примкнула до цих людей", — розповіла Віра Марущак.

З новими знайомими, каже письменниця, вирішили створити спільноту за прикладом товариства "Україна — Світ" — організації зв'язків з українцями за межами України.

"Я давно член правління миколаївського відділення товариства. Ми дуже багато роботи провадили разом з організацією: запрошували українців, які жили за межами України, організовувала творчі зустрічі", — сказала пані Віра.

Станом на середину лютого 2023 року товариство залишається на етапі становлення, розповіла письменниця. Також працюють над розробкою документів, пошуком приміщення тощо.

"Мені дуже хочеться створити тут ще й недільну школу, щоб діти не забували українську мову. Там можна було б запропонувати розвиватися у культурному напрямку", — сказала Віра Марущак.

У Хайльбронні українці розповідають про агресію Росії в Україні.

"Ми організовуємо мітинги, демонстрації. До роковин війни відбудеться хода, зберуться українці. Будемо заявляти про себе, говорити про агресію, яку продовжує Путін в нашій суверенній Україні. Була на таких заходах двічі. Представила миколаївських письменників, читала вірші миколаївської поетеси Ганни Король", — сказала пані Віра.

Як розповіла письменниця, в евакуації вона продовжує спілкуватися з дітьми, так само як робила це в Миколаєві.

Наші за кордоном. Миколаївська письменниця в Німеччині продовжує громадську роботу
Віра Марущак перед Будинком літератури міста Хайльбронн. Фото: Віра Марущак/Facebook

"У Німеччині багато матусь з дітками, які виїхали з України, і мені хочеться, щоб малеча не забувала українську мову. Так народилась ідея організувати читання власних казок українською для дітей у місцевому Будинку літератури", — сказала Віра Марущак.

27 січня 2022 року у Будинку літератури відбулися авторські читання для дітей 4-12 років письменниці Віри Марущак.

"Вперше за всю історію в Будинку літератури Хайльбронна звучало українське слово. Батьки попросили знов організувати таку зустріч, і не тільки для дітей, а й для дорослих. У березні приїде Андрухович, також буде виступати в цій будівлі", — розповіла письменниця.

Наші за кордоном. Миколаївська письменниця в Німеччині продовжує громадську роботу
Віра Марущак плете маскувальну сітку для бійців ЗСУ. Фото: Віра Марущак/Facebook

Українці в Хайльбронні виготовляють маскувальні сітки для українських воїнів.

"Приходимо в’язати сітки. Цим я займалась у Миколаєві й тут продовжую. Чую українську мову, дуже радію. Ще більше радує, коли приходять подяки за нашу роботу, адже сітки допомагають нашим воїнам, зберігають їм життя", — сказала пані Віра.

Що відомо

Віра Марущак — українська письменниця, прозаїк, журналіст, вчитель, бібліотекар. З січня 2018 року голова Миколаївської обласної організації Національної спілки письменників України.

Читайте також

"Миколаївпастранс" збільшує кількість рейсів за маршрутом №1: графік руху

Поблизу Південноукраїнської АЕС пролетіли російські ракети — Енергоатом

Гуманітарна допомога у Первомайську, що на Миколаївщині: хто та як може отримати

Слідкуйте за новинами Суспільного Миколаїв у Telegram, Viber, YouTube, Facebook та Instagram.

На початок