Зґвалтування у Кагарлику: на поліцейських підрозділу надійшло 32 скарги за півтора року

Зґвалтування у Кагарлику: на поліцейських підрозділу надійшло 32 скарги за півтора року

Ексклюзивно
Зґвалтування у Кагарлику: на поліцейських підрозділу надійшло 32 скарги за півтора року
Facebook

На працівників Кагарлицького відділення поліції, де служили підозрювані у зґвалтуванні жінки, громадяни скаржилися і раніше. Зокрема, 26 відповідних заяв надійшло у 2019 році та шість у поточному. Нині штат відділення повністю скорочено.

Про це йдеться у відповіді головного управління Нацполіції у Київській області на запит Суспільного.

"У більшості випадків це були скарги на неналежне, на думку громадян, реагування, розгляд їхніх заяв та повідомлень, про невчасне надання відповіді на них, перевищення повноважень працівників поліції. Також на неналежне розслідування кримінальних проваджень, на бездіяльність працівників слідства", - йдеться у відповіді.

У поліції додали, що за 2019 рік таких скарг було 26, а з початку 2020 року — шість.

Начальник головного слідчого управління Нацполіції Максим Цуцкірідзе повідомив, що штат Кагарлицького відділення поліції повністю скорочено. Також за результатами службового розслідування, зі служби звільнено ряд співробітників поліції.

"Службова перевірка щодо подій у Кагарлицькому відділення поліції триває. За її результатами буде надана оцінка роботи керівництва поліції в Київській області та Обухівського відділу. Водночас проводиться перевірка співробітниками ДБР, — додав Цуцкірідзе.

Що відомо

  • Внутрішня безпека Нацполіції затримала двох співробітників Кагарлицького відділу поліції що на Київщині, яких підозрюють у зґвалтуванні та побитті 26-річної жінки.
  • За даними ДБР, поліцейські катували і гвалтували жінку, яку викликали до відділення як свідка. Зокрема, вдягали на неї протигаз, сковували у кайданки та стріляли над головою з табельної зброї, кілька разів зґвалтували.
  • Крім того вони погрожували зґвалтувати чоловіка, який у цей час перебував у приміщенні поліцейського відділення. Його били дубинками по голові, зламали ребра і ніс.
  • Захисник потерпілої Євген Мельниченко заявив, що її до поліції привіз сусід, який нині нібито у розшуку.
  • У ДБР повідомили, що оперуповноважений Сергій Сулима підозрюється у зґвалтуванні, вчиненому групою осіб (ч. 3 ст. 152 ККУ).
  • А начальник одного з секторів Кагарлицького ВП Микола Кузів підозрюється у співучасті у зґвалтуванні, вчиненому групою осіб та перевищенні влади або службових повноважень працівником правоохоронного органу, що супроводжувались насильством (ч. 5 ст. 27, ч. 3 ст. 152, ч. 2 ст. 365 ККУ).
  • 26 травня суд відправив під варту оперуповноваженого Сергія Сулиму та начальника одного з секторів Кагарлицького ВП Миколу Кузіва без права на заставу.
  • За результатами першого етапу службового розслідування у Кагарлицькому відділенні поліції звільнено 10 співробітників.
На початок