"Це не має бути можливо".Йоганнес Бьо побив унікальний біатлонний рекорд після ще однієї перемоги

"Це не має бути можливо".Йоганнес Бьо побив унікальний біатлонний рекорд після ще однієї перемоги

"Це не має бути можливо".Йоганнес Бьо побив унікальний біатлонний рекорд після ще однієї перемоги
AP Photos

Жоден біатлоніст не вигравав дев'ять поспіль особистих гонок.

Норвежець Йоганнес Бьо проводить один з найкращих сезонів у кар'єрі. Лідер збірної Норвегії лідирує у загальному заліку Кубка світу з перевагою у 219 очок над партнером по команді Штурлою Легрейдом і вже оновив кілька рекордів у сезоні: зокрема, повторив абсолютний рекорд, найшвидше досягнувши позначки у 10 перемог на гонках Кубка світу. А після перемоги у спринті на чемпіонаті світу ще й випередив француза Мартена Фуркада за кількістю золотих медалей на світових першостях з біатлону.

Переможну серію Бьо вдалося продовжити і на наступних стартах чемпіонату світу в Обергофі. Спершу Йоганнес став чемпіоном світу у переслідуванні, а згодом відкрив другу частину чемпіонату перемогою в індивідуальній гонці.

Читайте також: Артем Тищенко - 12-й в індивідуальній гонці чемпіонату світу з біатлону: результат

Перемога в індивідуальній гонці виявилася для Йоганнеса Бьо непростою: перед останньою стрільбою він з двома штрафними хвилинами поступався партнеру по збірній Штурлі Легрейду та французу Кантену Фійону-Майє і лише завдяки їхнім хибам на останньому вогневому рубежі зміг стати переможцем гонки.

Для Йоганнеса Бьо перемога в індивідуальній гонці на чемпіонаті світу з біатлону стала першою в кар'єрі - до цього норвежець не вигравав її на попередніх турнірах. Цим результатом Бьо не лише зібрав повну колекцію медалей на чемпіонатах світу.

"Це особлива медаль. Я не можу повірити - виграна ще одна гонка на чемпіонаті світу. Я просто насолоджуюся кожним моментом", - сказав Йоганнес у флешінтерв'ю після гонки.

Також цей виграш дозволив йому оновити та перевершити історичний біатлонний рекорд.

Який рекорд підкорився Йоганнесу Бьо?

Перемога Бьо в індивідуальній гонці стала для нього дев'ятою поспіль в особистих стартах. Це новий рекорд: перед цим жодному біатлоністу не вдавалося перемогти у більш, ніж восьми поспіль гонках.

Перед індивідуальною гонкою Бьо розділяв рекорд зі шведкою Магдаленою Форсберг та іншим легендарним норвежцем Оле Ейнаром Бйорндаленом. Тепер він - абсолютний рекордсмен.

Топ-3 біатлоністи з найбільшою серією перемог на рівні Кубку світу та ЧС

 • Йоганнес Бьо (сезон 2022/23) - 9 перемог
 • Магдалена Форсберг (2000/01), Оле Ейнар Бьорндален (три гонки - 2005/06, п'ять - 2006/07) - 8 перемог
Йоганнес Бьо після перемоги в індивідуальній гонці
AP Photos

Переможна серія Йоганнеса Бьо - результат гонок у 2023 році. Після третього місця у масстарті в Ансі в грудні 2022 року норвежець здобув 12 поспіль перемог, дев'ять з яких - в особистих гонках.

Переможна серія Йоганнеса Бьо в особистих гонках

 • Етап Кубка світу у Поклюці: спринт, гонка переслідування
 • Етап Кубка світу у Рупольдингу: індивідуальна гонка, масстарт
 • Етап Кубка світу в Антгольці: спринт, гонка переслідування
 • Чемпіонат світу в Обергофі: спринт, гонка переслідування, масстарт

Як коментує Йоганнес Бьо свій результат?

Сам біатлоніст після гонки у коментарі NRK відзначив, що подібна серія перемог "не має бути можливою". Але вона, на його думку, доводить, у якій формі він перебуває.

"Дев'ять поспіль [перемог] - це не має бути можливим. Але це говорить трохи про те, у якому стані я зараз є. Нормальний день на роботі? Взагалі так", - сказав Бьо.

Йоганнес Бьо розпочав гонку під 11-м стартовим номером. Попри це та відставання від інших біатлоністів перед стартом, він фінішував першим у гонці, випередивши десять спортсменів, що розпочали її раніше.

"Насправді я нічого не зрозумів. Я бачив його [Кантена Фійона-Майє] поруч. Можливо, я мав би оглянутися на останньому колі. Був трохи втомлений і нічого не зрозумів, коли першим перетнув фінішну лінію, а ніхто мене не випередив", - додав норвежець.

Як реагують на результат Бьо інші біатлоністи?

 • "Ще навіть березень не настав, а він лише перемагає у 2023 році. Потім це просто буде нормальним відчуттям", - сказав Ветле Шостад Крістіансен.
 • "У мене був не найкращий день сьогодні, бачив Фійона-Майє поруч зі мною, він почав за дві хвилини після. Потім думав, що я йду дуже повільно. Але десятьма секундами пізніше хтось намагався випередити мене на трасі, і це був №11, Йоганнес. Не пригадую, щоб хтось колись, розпочавши гонку 11-м, фінішував першим", - додав німець Роман Реєс.
 • "Просто неймовірно. Він надзвичайно швидкий тут і з ним все дуже гаразд", - зауважив швед Мартін Понсілуома.
 • "В останні дні він показав, наскільки є сильним біатлоністом. Увесь сезон він виглядав сильно, але сьогодні, гадаю, Йоганнес виступає у своїй власній лізі", - зазначив швейцарець Ніклас Хартвег.
Йоганнес Бьо після фінішу в індивідуальній гонці
AP Photos

Які рекорди ще може побити Йоганнес Бьо на ЧС-2023?

 • Оновити рекорд до десяти поспіль перемог в особистих гонках - у неділю, 19 лютого, в масстарті.
 • Стати першим біатлоністом в історії, який виграв усі чотири особисті гонки на чемпіонаті світу - у неділю, 19 лютого, в масстарті.
 • Виграти всі сім золотих медалей на чемпіонаті світу. Для цього Йоганнес має виступити у сінглміксті (16 лютого), чоловічій естафеті (18 лютого) та масстарті (19 лютого).

Йоганнес Бьо: що відомо

 • Лідер загального заліку Кубка світу - 1139 очок після 14 гонок.
 • Йоганнес Бьо є лідером усіх індивідуальних заліків Кубка світу з біатлону. У попередньому сезоні 2021/22 він не виграв жодного кришталевого глобусу.
 • Водночас у сезоні 2021/22 Бьо виграв чотири "золота" на Олімпійських іграх у Пекіні.
 • Загалом Йоганнес Бьо переміг у сезоні 2022/23 у 15 гонках, ще чотири перемоги були здобуті в естафетних гонках.

Чемпіонат світу з біатлону: трансляція

Пряма трансляція усіх гонок чемпіонату світу - на сайті Суспільне Спорт та місцевих каналах Суспільного, а також частина гонок буде доступна на Радіо Промінь. Суспільне Спорт транслюватиме всі гонки на рівні чемпіонату світу з біатлону.

Дивитися біатлон онлайн можна на платформах Суспільного - ексклюзивного транслятора біатлону в Україні.

На початок