"Хотілося стартувати, а не просто тренуватися". Артем Тищенко прокоментував свій найкращий виступ на чемпіонаті світу

"Хотілося стартувати, а не просто тренуватися". Артем Тищенко прокоментував свій найкращий виступ на чемпіонаті світу

Ексклюзивно
"Хотілося стартувати, а не просто тренуватися". Артем Тищенко прокоментував свій найкращий виступ на чемпіонаті світу
biathlon.com.ua

Ексклюзивний коментар Артема Тищенка для Суспільне Спорт.

Чоловіча індивідуальна гонка відкрила змагальну програму другого тижня чемпіонату світу з біатлону, який 8 лютого розпочався у німецькому Обергофі. Україну на цьому старті представляли чотири спортсмени.

У день гонки тренерський штаб чоловічої збірної України з біатлону зробив у складі на гонку одну заміну. Артем Прима через застуду не зміг взяти участь у 20-кілометровому старті. Біатлоніста у складі на чоловічу індивідуальну гонку замінив Артем Тищенко.

Для Артема це був перший виступ на чемпіонаті світу 2023 року, а загалом - шостий старт на рівні світової першості у кар'єрі. В Обергофі в індивідуальній гонці Тищенку вдалося фінішувати на 12-му місці - це його другий найкращий результат загалом у кар'єрі, а також особистий рекорд на чемпіонатах світу: ніколи раніше на світовій першості Артем Тищенко не потрапляв у залікову зону.

Читайте також: Артем Тищенко - 12-й в індивідуальній гонці чемпіонату світу з біатлону: результат

Після цієї гонки Артем Тищенко в ексклюзивному коментарі для Суспільне Спорт прокоментував дебют на ЧС-2023 у Обергофі та результат у індивідуальній гонці.

  • Про участь у індивідуальній гонці
"Взагалі точну інформацію надали зранку. З вечора попередили, що може бути шанс проявити себе. Чесно кажучи, планував день відпочинку. Але так випало, що довелося бігти гонку. Радий, що випав такий шанс, хотілося стартувати, а не просто тренуватися".
  • Про підготовку до гонки

"Я особливо не готувався до якоїсь гонки, бо шансів мало стартувати. Але пощастило. Можливо, менше хвилювався".

  • Про найкращий виступ у кар'єрі на чемпіонаті світу
"Так, це [рекорд кар'єри на ЧС]. Взагалі я на чемпіонатах світу дуже рідко бігав. Я радий, що вийшло показати такий результат".
  • Про усі закриті мішеніАртем - один з двох біатлоністів, які не зробили жодної хиби у гонці.
"Давно не стріляв всі нулі [у гонці з чотирма вогневими рубежами]. Але тут досить легко стрілялося, особливо на "стійці", не було таких проблем, як раніше. Доволі впевнено стрілялося сьогодні".

Фініш на 12-му місці дозволив Артемові також стати першим запасним у відборі у масстарт на рівні чемпіонату світу. Якщо хтось зі спортсменів відмовиться бігти гонку з масовим стартом, то саме українець стане його заміною,

Читайте більше: Два українські біатлоністи відібралися у масстарт на чемпіонаті світу, ще один – перший запасний

Також виступ Артем Тищенка окремо прокоментував Юрай Санітра, який похвалив українського біатлоніста за готовність до старту.

"Я щодня говорив йому, що потрібно бути готовим, навіть якщо зранку прийду і розбуджу. Артем показав, що серйозно ставився до підготовки. Лише вчора ввечері дізнався, що буде бігти, але підготувався не тільки фізично, а й психологічно. Це показники того, що знаходиться в дуже хорошому стані. Це його найкращий результат на ЧС", - сказав Юрай в ексклюзивному коментарі Суспільне Спорт.

Читайте більше: "Маємо хорошу чоловічу команду". Юрай Санітра - про рекордну гонку Артема Тищенка та стан збірної на ЧС-2023 з біатлону

Чемпіонат світу з біатлону: трансляція

Пряма трансляція усіх гонок чемпіонату світу - на сайті Суспільне Спорт та місцевих каналах Суспільного, а також частина гонок буде доступна на Радіо Промінь. Суспільне Спорт транслюватиме всі гонки на рівні чемпіонату світу з біатлону.

Дивитися біатлон онлайн можна на платформах Суспільного - ексклюзивного транслятора біатлону в Україні.

На початок