"Valentine’s Day mascara": Бенксі підтвердив авторство ще одного стінопису

"Valentine’s Day mascara": Бенксі підтвердив авторство ще одного стінопису

"Valentine’s Day mascara": Бенксі підтвердив авторство ще одного стінопису
Фото: banksy/Instagram

14 лютого британський анонімний художник Бенксі підтвердив своє авторство ще однієї роботи: стінопису на тему домашнього насильства щодо жінок у місті Маргіт в Англії. На фото він зазначив назву "Valentine’s Day mascara".

"Боротьба з насильством щодо жінок. Навіть у День святого Валентина. Завжди!" – написали у коментарях до його допису в Instagram.

На стіні – карикатурне зображення домогосподарки 1950-х років у жовтих рукавичках і блакитному фартусі, яка штовхає свого чоловіка в морозильну камеру. Жінка посміхається, попри те, що у неї опухле око і відсутній зуб.

У коментарях під постом припускають, що цією роботою Бенксі привертає увагу до теми домашнього насильства щодо жінок. У роботі художник використав навколишні предмети: він вписав у своє графіті викинуту морозильну камеру, сміття на землі, зламаний садовий стілець, синій ящик і порожню пляшку з-під пива.

Вуличний художник зі світовим ім'ям: хто такий Бенксі

Бенксі та Україна

У листопаді 2022 року стало відомо, що Бенксі приїздив до України та залишив тут кілька зображень.

Загалом на Київщині було знайдено 7 робіт художника в Бородянці, Києві та Ірпені. 17 листопада Бенксі на своїй сторінці в Instagram опублікував відео про створення муралів в Україні з піснею "Червона рута".

бенксі мурал
Стінопис Бенксі у Києві. Фото: The Art Newspaper

Пізніше Бенксі намалював 50 трафаретів, гроші від продажу яких підуть на допомогу Україні. Митець зобразив мишу, що пошкрябала коробку із написом Fragile (Крихкий), перетворивши його на слово Agile (Спритний).

"Я відчуваю, що найменше, що я можу зробити це зібрати достатньо грошей, щоб замінити номери на розмальованих мною машинах швидкої допомоги", – зазначив митець.

Читайте нас у Facebook і Telegram, дивіться наш YouTube

Станьте частиною Суспільне Культура: напишіть нам про цікаві події культурного життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected] Ваші історії важливі для нас!

Вибір редакції

На початок