GannaBaby: "Не створюйте стін у голові – це шлях в нікуди"

GannaBaby: "Не створюйте стін у голові – це шлях в нікуди"

GannaBaby: "Не створюйте стін у голові – це шлях в нікуди"
Фото: Сергій Галушка (Радіо Промінь)

Столичний гурт GannaBaby після синглу "День рубця" і кавера на панк-хіт "Ганьба", повернулись із треком "Раптом потні", який став частиною мініальбому "Н". Що криється за цією грою слів (і літер), чи нормально булити своїх колег по сцені та про те, що змушує GannaBaby пітніти, учасники гурту Ганна Нелуп і Стас Жеребчук розповіли Ксенії Івась в ефірі шоу "Вікенд нової музики" на Радіо Промінь.

"Діяльність незалежного українського артиста – достатньо потна справа. Тому пітніємо ми ледь не щотижня"

У вас вчора був сольний концерт. А сьогодні будемо говорити про вашу пісню та про ваш альбом. Хто вперше побачить назву пісні "Раптом потні", дуже здивується. Про що ви розповідаєте в ній?

Ганна: Насправді ця пісня була написана достатньо давно – у 2018 році. Ми тоді як гурт вирішили, що починаємо наш екологічний активізм – починаємо сортувати сміття і підтримувати всю цю двіжуху. І захотілося про це написати пісню. А щодо як вона зародилася: на той момент здавалося, що це геніальна ідея – люди пітніють чому? Тому що глобальне потепління. Багато часу пішло на те, щоб цю пісню нормально записати. Майже 3 роки.

Стас: Пояснити, чому вона називається неграмотно? Чому не спітнілі? У нас є трек "ЇЇ", якось Ганна випадково зациклила один фрагмент, в реальності там була фраза "раптом безтурботні", але щось там змішалося і ми стали чути "раптом потні". І ми вирішили так залишити.

Інколи, щоби чогось досягти, треба добряче попітніти. Можете згадати, коли востаннє ви щось таке робили і заради чого?

Ганна: Вчора на концерті довелося попітніти, щоб підняти публіку, перевести її з сидячого стану у танцюючий. А взагалі діяльність незалежного українського артиста —достатньо потна справа. Тому пітніємо ми ледь не щотижня.

Читайте також: "Повернись живим: 14 нових українських пісень січня"

Ви випустили мініальбом, назва якого складається з однієї літери "Н". Поясніть слухачам його назву і взагалі ваш концепт.

Ганна: Це перша частина нашого лонгплею, який ми плануємо випустити восени. Повна назва цього альбому буде "НРА". Коли ми писали цей альбом, дуже популярною була репкультура, з’являлося багато реперів, і ми хотіли назвати його "Найкращий Реп Альбом". Але так затягнули з його випуском, що тепер думаємо – може назвати його "Наш Рідний Альбом"? Тому першу літеру Н кожен може інтерпретувати для себе. Можливо, найкрасивіший, найрідніший. У мене прізвище Нелуп – може, це Нелуп?

"Моя порада музикантам – треба створювати звичку випуску пісень. Щоб це стало звичайною справою. Не робити з того щось феєричне"

Ви довго не випускали нової музики, а зараз у вас вийшло багато синглів. З чим пов’язана така продуктивність?

Ганна: Ми 2 роки сиділи в студії, писали. А коли почалася повномасштабна війна, подумали, що треба випускати. Життя минає. Навіщо ми складаємо пісні і не показуємо їх людям? Моя порада музикантам – треба створювати звичку випуску пісень. Щоб випуск пісні став звичайною справою. Не робити з того щось феєричне.

Стас: Ми якось пішли в одну контору до піарника вже з готовим треком "Раптом потні" і чекали, коли ж він скаже: "Ого, клас!" Але він нам 2 години розповідав про "будинок піару". І ми тоді подумали, що не можемо просто так випускати пісню – нам треба піар! І ми якось завмерли. То було 3 роки тому.

Ганна: Друзі, не створюйте, будь ласка, стін у своїй голові. Це потяг в нікуди.

І де тепер ваш "будинок піару"?

Ганна: Ми будуємо його самостійно. Ми максимально розвиваємо інстаграм, у Стаса з’явився YouTube-канал.

А про що ви розповідатимете в інших частинах вашого альбому?

Ганна: Буде кілька синглів до наступної частини. У квітні вийде наступна частина. Вона буде про токсичні відносини та їхні прояви. І остання частина вже буде восени. Ми дропнемо повноформатний альбом саме в тому вигляді, яким ми його задумали, щоб ті, кому подобається наша творчість, могли його зацінити.

Стас: До нас, до речі, підходять на концертах і кажуть – ви ж в інстаграмі взагалі інші. І на живих виступах ми просто і сильно граємо.

Ви зараз активно працюєте над відеоконтентом, створили влог. Стасе, розкажи про що він?

Стас: Основна ідея була така. Ми надягаємо випускні стрічки і називаємо шоу "Випуск". І це буде як подкаст, який я потім буду нарізати. Але по факту це переросло у токшоу. Ми неформально говоримо там про різні речі. Це гумористичне шоу з матюками, які запікуються.

"Конкурентне поле, де ти можеш говорити якісь і не дуже приємні речі – це добре. Це формує як мінімум інститут репутації"

Цього тижня спалахнув скандал через некоректне висловлювання продюсера Івана Клименка на адресу Марії Бурмаки, який на онлайн-зустрічі з міністром культури назвав музику Марії та гурту "Піккардійська Терція" неактуальною. Довелося Івану потім перепрошувати у Марії. Ви як контент-мейкери формуєте думку своїх підписників. У своїх влогах ви інколи критикуєте інших артистів. Чи замислювалися ви над тим, що можете стати джерелом хейту?

Ганна: Так. Те, що ми робимо, називається булінг. Але є тонка грань. Я завжди топила за те, що українська культура і медійний простір має бути максимально україномовним. Але до початку повномасштабної війни моя позиція сприймалася як суперрадикальна і неадекватна. Зараз ми всі все зрозуміли, маски спали, ура! Тепер ми маємо зробити так, щоб не повертатися в той довоєнний стан. Тому тут тонка грань – ти засуджуєш людей, які створювали на нашій території російськомовний культурний простір, або ти їх булиш.

А у вас була комунікація з артистами, про яких ви говорили у своєму блозі?

Ганна: Є такий гурт Tember Blanche. У мене з ними трапився невеличкий інцидент. Коли ми записуємо наш випуск, ми пишемо годину етеру, а потім Стас ріже. І Стас нарізав саме ту частину, де я на них скаржуся.

Стас: Ну, це була найцікавіша частина, я не міг з цим нічого зробити.

Ганна: Вони подивилися наш випуск, задонатили нам на картку Монобанку 10 гривень, тим самим показавши, що вони його подивилися. Але конкурентне поле, де ти можеш говорити якісь і не дуже приємні речі, – це теж добре. Це формує як мінімум інститут репутації.

Редакторки текстової версії: Світлана Берестовська і Міла Кравчук.

Підписуйтеся на подкаст “Вікенд Нової Музики” на найбільших подкаст-платформах, щоб першими дізнаватися про найяскравіші музичні новинки від українських артистів.

Читайте нас у Facebook і Telegram, дивіться наш YouTube

Станьте частиною Суспільне Культура: напишіть нам про цікаві події культурного життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected] Ваші історії важливі для нас!

На початок