На Хмельниччині стартує заборона на вилов щуки

На Хмельниччині стартує заборона на вилов щуки

На Хмельниччині стартує заборона на вилов щуки
Фото: Pixabay

Заборону на вилов щуки у Хмельницькій області встановлюють з 15 лютого по 31 березня 2023 року включно. Така заборона діятиме вперше на всій території України.

Про це Суспільному розповів начальник Хмельницького рибоохоронного патруля Андрій Полудняк.

"Щука — це одна із небагатьох видів риб, нерестова активність якої починається при температурі 3-5 градусів за Цельсієм. Як і інші види риб, щука мігрує до своїх нерестових, саме в цей період відбувається дозрівання ікри та молокосамців. Під час нерестової активності щука дуже вразлива, тож легко стає здобиччю. З метою забезпечення охорони щуки під час її міграції та відтворення, збільшення її запасів на водоймах Хмельницької області, відповідно до нових правил любительського та спортивного рибальства, заборонено ловити щуку", — розповів чоловік.

Андрій Полудняк говорить, що цей вид риби заборонено виловлювати навіть дозволеними знаряддями.

"Вилов цієї риби під час заборони буде каратися адміністративною, або, при заподіянні істотної шкоди, кримінальною відповідальністю. Також за кожен незаконно здобутий екземпляр порушнику доведеться сплатити збитки у сумі 3 тисячі 468 гривень. У разі потрапляння щуки до уловів, її потрібно відпустити у природне середовище", — каже начальник рибпатруля.

Читайте також

  • У Хмельницькій громаді фінансово підтримають аграрну галузь. Хто може скористатися
  • Не зміг полетіти в теплі краї: у Хмельницькому прихистили пораненого лебедя

Слідкуйте за новинами Суспільного Хмельницький у Telegram, Viber, YouTube та Instagram.

Вибір редакції

На початок