Випускники Криму вступають до херсонських вишів за спрощеною процедурою

Випускники Криму вступають до херсонських вишів за спрощеною процедурою

Випускники Криму вступають до херсонських вишів за спрощеною процедурою Суспільне Херсон

55 студентів з тимчасово окупованого Криму навчаються у Херсонському аграрному університеті. Усі вони вступили до закладу за спрощеною системою через освітній центр "Крим - Україна", який в цьому виші функціонує два роки.

Азіз – студент з окупованого півострова. До Херсонського аграрно-економічного університету вступив торік, для себе обрав спеціальність "агрономія".

"Мені порадили, сказали, що хороший університет і я почав навчатися на агронома. Ця спеціальність мені до душі. Вдома ми вирощуємо кавуни, дині, різні овочі та фрукти. Коли вступав, складав іспит з історії України та української мови".

Популярними серед вступників з Криму спеціальностями у Херсонському аграрно-економічному університеті є агрономія, захист і карантин рослин, геодезія та землеустрій, туризм та готельно-ресторанна справа, каже керівниця освітнього центру "Крим-Україна" Херсонського державного аграрно-економічного університету Тетяна Панкратьєва.

"Пільговий вступ для осіб з тимчасово окупованої території Крим здійснюється за пільговим вступом, спрощеною процедурою. Вони можуть передати або сертифікат ЗНО або пройти державну підсумкову атестацію в Херсонському обласному ліцеї, який призначений уповноваженим закладом, з української мови та історії України і один вступний іспит вони складають у нас в університеті".

Під час вступу та після зарахування до навчального закладу студенти з Криму безплатно проживають у гуртожитку університету, говорить Тетяна Панкратьєва. На час іспитів чи складання ЗНО разом із вступниками у гуртожитку можуть проживати і їх батьки. Окремо для кримчан в Міністерстві освіти і науки України передбачили бюджетні місця.

"Є квота-2, яка визначена саме для осіб, які вступають з тимчасово окупованої території. Квота-2 з кожної спеціальності розраховується за денною та заочною формою навчання є бюджетні місця. Якщо вступників більше, ніж визначена кількість, просимо у Міністерства освіти і науки України додаткові місця для навчання за державним замовленням".

Першими на Херсонщині із вступниками з Криму почали працювати у Херсонському державному університеті, розказала кореспондентам Суспільного керівниця освітнього центру вишу Галина Полякова.

"Цього року ми продовжуємо цю роботу, але приєднали до можливості вступу через наш центр крім випускників кримських шкіл ще і тих випускників, які завершують навчання на тимчасово окупованих територіях на сході України або проживають на території розмежування в Луганській і Донецькій областях. Для вступників із Криму та Донбасу є свої періоди зарахування – вони будуть зараховані раніше ніж інші вступники. Вступні випробування для цих категорій дітей відбуватиметься в період з 1 по 12 серпня".

У Херсонському державному університеті вступники із Криму, за словами Галини Полякової, переважно обирають "Іноземні мови", економічні спеціальності, культуру та мистецтво, інформаційні технології. Минулого року до цього вишу вступили 22 кримчанина, 20 - на денну форму навчання, двоє – на заочну.

Аліна Олефір, В’ячеслав Ходус, Володимир Чепинога.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди