УЄФА визнали винним у поганій організації фіналу Ліги чемпіонів-2022: результат незалежного звіту

УЄФА визнали винним у поганій організації фіналу Ліги чемпіонів-2022: результат незалежного звіту

УЄФА визнали винним у поганій організації фіналу Ліги чемпіонів-2022: результат незалежного звіту
AP Photo/Manu Fernandez

Матч між "Реалом" та "Ліверпулем" переносили тричі.

Спілка європейських футбольних асоціацій (УЄФА) опублікувала звіт групи експертів, які розслідували тисняву, що сталася перед фіналом Ліги чемпіонів 2022 року. Звіт розміщений на сайті організації.

Фінал Ліги чемпіонів 2022 повинен був пройти у Санкт-Петербурзі. Через повномасштабне вторгення Росії в Україну УЄФА відібрала у російського міста право на проведення цієї події. Таким чином, гра між "Реалом" та "Ліверпулем", які стали учасниками вирішального матчу ЛЧ-2021/22, відбулася у Парижі на "Стад де Франс".

Початок гри "Реала" та "Ліверпуля" був запланований на 22:00 за київським часом. Однак стартовий свисток організатори переносили тричі. У підсумку фінал Ліги чемпіонів у Парижі розпочався на 36 хвилин пізніше.

Офіційною причиною перенесення початку гру стали вболівальники "Ліверпуля". Однак у звіті експертів прийшли до іншого висновку.

До яких висновків прийшли експерти

На наступний день після фіналу ЛЧ в УЄФА повідомляли, що причиною тисняви біля стадіону стало несвоєчасне прибуття фанів "Ліверпуля" на стадіон. Проте, як виявили експерти, ця інформація була заготована заздалегіть і не відповідає дійсності.

Також експерти назвали "неправдивою" інформацію УЄФА стосовно того, що поліції та стюардам довелось боротись з вболівальниками, які намагались потрапити на стадіон без квитків. Згодом вона зникла з сайту Спілки європейських футбольних асоціацій, однак УЄФА не спростувала інформацію.

У незалежному звіті також зазначається, що рішення про перенесення матчу приймав особисто президент УЄФА Александер Чеферін, що не входить в його обов'язки.

"Рішення про затримку матчу має ухвалювати виконувач обов'язків начальника поліції у взаємодії з підрозділом безпеки УЄФА та місцевою футбольною асоціацією, яка проводить матч. Чеферін ухвалив це рішення сам", - йдеться у звіті.

У звіті експертів стверджується, що інформація про вболівальників "Ліверпуля", які нібито намагались потрапити на стадіон без квитків, не відповідає дійсності.

"Група експертів дійшла висновку, що твердження про величезну кількість вболівальників без або з підробленими квитками були роздуті і видані за факт, щоб зняти з зацікавлених сторін відповідальність за хиби в плануванні та оперативні помилки".

У своєму висновку експерти стверджують, що справжньою причиною перенесення початку фіналу Ліги чемпіонів у Парижі стала черга фанатів, які намагались потрапити на стадіон. Однак зробити це вчасно у них не було змоги через розташування "Стад де Франс", яке не дозволяє швидко дістатись до стадіону від метро.

У звіті йдеться, що УЄФА знала про це, адже після фіналу ЛЧ у 2006 році на цій арені були виявлені "серйозні проблеми взаємодії з поліцією, проблеми з доступом, і "Стад де Франс" не є підходящим місцем для проведення фіналу Ліги чемпіонів". До того ж проблеми з потраплянням на стадіон були у фанатів під час фіналу кубка Франції 2016 року та матчів Євро-2016.

Як відреагували на звіт в УЄФА та "Ліверпулі"

"УЄФА не визнала своєї ролі або ролі інших зацікавлених сторін у проблемах в день фіналу ЛЧ", - йдеться у незалежній експертизі. Однак керівний футбольний орган Європи заявив, що "переглядає рекомендації комісії з метою внесення відповідних змін для забезпечення найвищого рівня безпеки для вболівальників на майбутніх фіналах".

Натомість "Ліверпуль" погоджується та підтримує висновки експертів у незалежному звіті. Про це офіційному сайту "Мерсисайдців" розповів генеральний директор клубу Біллі Хоган.

"Зміст звіту - це те, що ми говорили на самому початку про те, що потрібен незалежний звіт, щоб дізнатися, що саме сталося. Щоб зрозуміти, що сталося і чому. Щоб знову ж таки, гарантувати, що це ніколи не повториться. Однією з речей, яка нас дуже засмутила, відверто кажучи, була ця поспішність з висновками. Повідомлення, які були розміщені на стадіоні ще до початку матчу, чи то слова французьких політиків і коментарі, які були зроблені відразу після події. Наших вболівальників звунуватили у тому, що сталося, але тепер очевидно, що це не відповідає дійсності", - сказав Хоган.

Що відомо

  • Фінал Ліги чемпіонів розіграшу 2021/22 виграв "Реал", який став переможцем турніру в 14-й раз.
  • У жовтні 2023 року на стадіоні "Стад де Франс" відбудеться матч-відкриття та фінал чемпіонату світу з регбі.
  • У 2024 році на "Стад де Френс" пройде церемонія відкриття та закриття Олімпіади-2024. Окрім цього на арені відбудуться легкоатлетичні змагання ОІ-2024.
На початок