Скасувати 1 травня і 8 березня: у Верховній Раді зареєстрували законопроєкт щодо нових українських свят

Скасувати 1 травня і 8 березня: у Верховній Раді зареєстрували законопроєкт щодо нових українських свят

Скасувати 1 травня і 8 березня: у Верховній Раді зареєстрували законопроєкт щодо нових українських свят
УНІАН

У Верховній Раді зареєстрували проєкт закону щодо встановлення нових українських свят. Зокрема пропонують 25 лютого відзначати День української жінки замість традиційного 8 березня.

У чому суть

У пояснювальній записці до законопроєкту йдеться, що "зараз відновлюється український погляд на світ та формуються нові традиції нації-переможця, що вимагає закріплення і на символічному рівні державного календаря, покінчивши з нав’язаними традиціями минулої спадщини".

Відповідно до цього документу, депутати пропонують внести зміни до Кодексу законів про працю, щоб встановити такі українські свята як:

  • 25 лютого — День української жінки (День українки) — День народження Лесі Українки
  • 9 березня — Шевченків день — День народження Тараса Шевченка
Знижки та компліменти. Чому українці продовжують святкувати 8 березня, як за часів СРСР

Також депутати вважають недоцільним святкування 1 травня.

"Для уникнення економічних втрат через ще один вихідний слід усунути інші комуністичні рудименти – насамперед 1 Травня (так званий День праці), який використовувався для пропаганди в Совєцькому Союзі та Третьому Рейху", – йдеться в пояснювальній записці.

Щодо 9 травня, то народні депутати вважають, що ніякого свята в цей день немає, натомість 8 травня в усьому світі є днем жалоби, траурним днем пам’яті десятків мільйонів загиблих.

Також, згідно з документом, пропонують офіційно закріпити за Днем матері другу неділю травня.

Що має значити 8 березня для українців. Відповідає УІНП

Ініціатори законопроєкту вважають, що це документ спрямований на визнання усталених традицій і вкорінення історичної пам'яті в культурному просторі України, а його ухвалення допоможе посилити власні українські традиції та відчуття патріотизму серед громадян.

Обговорення у соціальних мережах

У соціальних мережах така ініціатива викликала бурхливі обговорення.

Частина користувачів вважає, що скасовувати свято 8 березня некоректно, адже воно першочергово з’явилось завдяки рухові жінок за рівні права та емансипацію.

Зокрема у 1977 році Генасамблея ООН ухвалила резолюцію, яка пропонувала країнам світу "відзначати Міжнародний день прав жінок і міжнародного миру в будь-який день року залежно від своїх історичних і національних традицій". Щорічно 8 березня у світі проходять демонстрації на підтримку рівності та дотримання прав жінок.

8 березня твітер обговорення
Обговорення проєкту закону в Twitter. Скріншот із Twitter

8 березня твітер обговорення
Обговорення проєкту закону в Twitter. Скріншот із Twitter

Водночас інші зазначають, що свято як таке ніхто не збирається скасовувати, а тільки вихідні дні.

обговорення твітер
Обговорення проєкту закону у Twitter. Скріншот із Twitter

Разом з тим у мережі лишать коментарі й щодо того, що дійсно варто скасувати усі свята, які повʼязують Україну з Росією чи з Радянським Союзом.

обговорення твітер
Обговорення проєкту закону у Twitter. Скріншот із Twitter

Крім того, у мережі відзначили, що закріплений за 14 жовтня "День захисників та захисниць України" знову хочуть змінити на "День захисників".

обговорення твітер
Обговорення нового проєкту закону у Twitter. Скріншот із Twitter
Чи варто вітати хлопців 14 жовтня, а дівчат 8 березня: думки лучан і представників освіти

Раніше Суспільне Культура писало як правильно виховувати школярів, аби не перетягувати з радянської школи "традиції" формальних привітань хлопчиків та як треба говорити з дітьми про справжній сенс свята "День захисників та захисниць", щоб виховати справжніх патріотів своєї країни.

Читайте нас у Facebook і Telegram, дивіться наш YouTube

Станьте частиною Суспільне Культура: напишіть нам про цікаві події культурного життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected] Ваші історії важливі для нас!

На початок