Столтенберг про 9-й "Рамштайн": Пріоритет — передача важкого озброєння, яке ми узгодили раніше

Столтенберг про 9-й "Рамштайн": Пріоритет — передача важкого озброєння, яке ми узгодили раніше

Столтенберг про 9-й "Рамштайн": Пріоритет — передача важкого озброєння, яке ми узгодили раніше
Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг. Фото: Associated Press

В НАТО не бачать ознак того, що президент РФ Володимир Путін готується до миру. Він готується до нових наступів на Україну, а тому головним завданням дев'ятого "Рамштайну" є передача Києву всього важкого озброєння, яке західні партнери узгодили раніше.

Про це сказав генсек НАТО Єнс Столтенберг перед початком зустрічі міністрів оборони країн Альянсу, передає кореспондентка Суспільного.

"Ми не бачимо ознак того, що президент Путін готується до миру, він готується до нових наступів та атак. Це означає, що потрібно надавати більше підтримки Україні.Ми зустрінемося пізніше на контактній зустрічі з підтримки Україні. Йтиметься не тільки про боєприпаси, а й пришвидшення темпів роботи оборонпрому та збільшення наших запасів", — сказав він.

За словами Столтенберга, міністри оборони країн НАТО обговорять інвестиції в оборону, у тому числі питання захисту критичної інфраструктури, зокрема підводної.

"Тому що ми бачили, що ці морські кабелі, труби є вразливими.І це важливо, щоб ми координували зусилля для їх захисту", — сказав генсек НАТО.

Кажучи про війну в Україні, Столтенберг наголосив, що НАТО підтримує Україну в її праві на самооборону і допомагає їй, але водночас ні Альянс, ні його союзники не є сторонами конфлікту.

"Ми надаємо підтримку. Україна захищає себе. Росія напала на незалежну суверенну країну. Україна має право на оборону, зафіксовану у статуті ООН. Ми підтримуємо Україну в її праві на самооборону", — сказав він.

За словами генсека НАТО, тип підтримки, яку союзники надають Україні еволюціонує, так само як і війна.

"На початку треба було постачати легку протитанкову зброю, джавеліни. Потім ми надавали артилерійські системи. Потім ми побачили критичну потребу в більш довершених системах ППО, тепер США надає Patriot та інші системи, NASAMS. За останні тижні та місяці союзники погодили передачу важкої зброї, броні, бойових машин піхоти та найголовніше — бойових танків", — зазначив він.

Столтенберг наголосив, що підтримка України буде продовжуватися.

"Ми мусимо забезпечити те, що Україна отримає зброю, яка допоможе їй виграти.Сполучене королівство почало тренування українських пілотів, і союзники зараз мають обговорення стосовно передачі Україні літаків. Але топ-пріоритет — це передача всього того важкого озброєння, яке ми узгодили раніше", — сказав генсек НАТО.

Читайте також

Дев’ята зустріч у форматі "Рамштайн". Що відомо

Дев'ятий "Рамштайн", Резніков анонсував нові призначення в Міноборони. 356 день війни. Онлайн

На початок