Хто з українців претендує на потрапляння у масстарт на чемпіонаті світу з біатлону: принцип відбору

Хто з українців претендує на потрапляння у масстарт на чемпіонаті світу з біатлону: принцип відбору

Хто з українців претендує на потрапляння у масстарт на чемпіонаті світу з біатлону: принцип відбору
Дмитро Підручний, фото: AP Photos

Одне місце уже є гарантованим.

Чемпіонат світу з біатлону - головний і найбільший старт "біатлонної зими". Це змагання, на яких атлети змагаються за медалі у кожній офіційній біатлонній дисципліні. Зокрема, чотирьох особистах - спринти, переслідування, індивідуальні гонки та масстарти.

З сезону 2022/23 Міжнародний союз біатлоністів (IBU) окремо змінив правила, аби ще більше підкреслити значення світової першості: очки, здобуті в особистих гонках, не враховуються в загальний залік Кубка світу. Тобто чемпіонат світу позиціонується як окремий великий турнір, який не має впливу на Кубок світу.

Суспільне Спорт – ексклюзивний транслятор чемпіонату світу з біатлону в Україні. Дивіться усі гонки наживо тут.

Правила квот та кількості учасників на чемпіонаті світу в особистих гонках теж відрізняються від звичних гонок Кубка світу. Також це стосується принципу відбору у масстарт, останню гонку чемпіонату світу.

Суспільне Спорт розповідає, як відбирають у масстарт на рівні чемпіонату світу, а також хто з українців бореться за місце у масстарті на ЧС-2023.

Як відбирають у масстарт: порівняння чемпіонату світу та Кубка світу

Автоматичні місця:
  • Чемпіонат світу: призери в особистих гонках + топ-15 Кубка світу (на момент старту ЧС)
  • Кубок світу: топ-25 Кубка світу (на момент масстарту)

За добором потрапляють ті, хто проявив себе найкраще (здобув найбільше очок) саме на конкретних змаганнях. Або на якомусь етапі Кубка світу, або ж на чемпіонаті світу.

Але якщо на Кубку світу вакантних місць "за добором" лише п'ять, то на чемпіонаті світу - їх може бути аж 15.

Ситуація для України з масстартом на ЧС-2023: кому і що потрібно

Для визначення остаточного складу учасників масстарту, біатлоністам в Обергофі потрібно пробігти ще індивідуальну гонку. Але перед цим стартом усі розуміють, хто і за що боротиметься.

Чоловіки
  • Попередньо проходять: Дмитро Підручний - 79 очок (перший за добором), Антон Дудченко - 41 очко (дев'ятий за добором)
  • Претендують: Богдан Цимбал - 13 очок (п'ятий запасний), Артем Прима - 2 очки, Денис Насико - бігтиме індивідуальну
  • Хто проходить: список (перед індивідуальною гонкою)

За результатами перших двох гонок серед чоловіків, квота за добором для масстарту - 15 біатлоністів. Вона уже точно не стане меншою за 12 атлетів (у разі, якщо медалі в індивідуальній гонці виграють спортсмени з-поза топ-15 Кубка світу).

Дмитро Підручний не стартуватиме в індивідуальній гонці, але він і без цього гарантував собі вихід у масстарт. Його перевага над 13-м місцем за добором складає 60 очок - таку відстань неможливо відіграти усім, хто позаду Дмитра, за одну гонку.

"Запас" Антона Дудченка над 13-м місцем за квотою найкращих в Обергофі (допустимо, саме воно буде непрохідним) складає 21 очко. Фінішу у топ-30 в індивідуальній гонці має бути достатньо для Антона, аби відібратися у масстарт.

Антон Дудченко боротиметься за потрапляння у масстарт
Антон Дудченко боротиметься за потрапляння у масстарт. IBU

Богдан Цимбал за умови виступу у топ-15 може теж зачепитися за потрапляння у масстарт: він відстає від 13-го місця за квотою на 7 очок. Артем Прима та Денис Насико мають фінішувати, щонайменше, у топ-10 для боротьби за масстарт.

Жінки
  • Попередньо проходять: Юлія Джима - 39 очок (восьме прохідне місце)
  • Претендують: ті українки, що бігтимуть у індивідуальній гонці. Поки ні в кого немає очок.
  • Хто проходить: список (перед індивідуальною гонкою)

Кількість квот за добором серед жінок - 14. Одне автоматичне місце забрала Марте Олсбю Ройзеланд, яка не перебувала у топ-15 найкращих Кубка світу, але виграла "бронзу" в переслідуванні.

За дві гонки серед українок очки набирала лише Юлія Джима. Відповідно, тільки вона реалістично змагатиметься за потрапляння у масстарт. Юлія Джима випереджає першу запасну (станом на зараз) на 22 очки. Тож для потрапляння у масстарт їй гарантовано має вистачити фінішу у топ-25 найкращих.

Останні два сезони Джима відбирається у масстарт на головних стартах саме за добором. На Олімпіаді-2022 найменша кількість очок для потрапляння склала 40, на ЧС-2021 - 37. Зараз у Юлії Джими - 39 очок.

Коли відбудуться гонки

  • Індивідуальні гонки: чоловіки - 14 лютого, вівторок (15:30), жінки - 15 лютого, середа (15:30)
  • Масстарти: обидва - неділя, 19 лютого (чоловіки - 13:30, жінки - 16:15)

Вибір редакції

На початок