На Херсонщині 20% шкіл не мають власних сайтів

На Херсонщині 20% шкіл не мають власних сайтів

На Херсонщині 20% шкіл не мають власних сайтів УНІАН

20 відсотків середніх навчальних закладів Херсонщини не мають власних сайтів. Такі результати дослідження, проведеного Державною службою якості освіти у Херсонській області.

Протягом травня 2020 року Державна служба якості освіти України та її територіальні органи з'ясовували, як у школах відповідно до вимог законодавства забезпечені прозорість та інформаційна відкритість, - про це Суспільному розказала тимчасова виконувачка обов’язків начальника управління Державної служби якості освіти у Херсонській області Олена Данилова.

"Служба протягом травня 2020 року опрацювала інформацію із вебсайтів 7 812 закладів загальної середньої освіти або їх засновників, без тимчасово окупованих територій - 51,4% шкіл України. З них управління Державної служби якості освіти у Херсонській області вивчило 199 закладів загальної середньої освіти, у тому числі філії опорних шкіл".

На Херсонщині 20% шкіл не мають власних сайтів

При дослідженні говорить Олена Данилова, враховувалось все: і наявність на сайті необхідної документації, такої як статут закладу, ліцензії на освітній процес, фінансова звітність. Також дивилися, чи є на сайтах інформація про мову освітнього процесу, матеріально-технічне забезпечення, результати моніторингу якості освіти, правила прийому учнів до закладу, територія обслуговування. Тобто все те, що може зацікавити батьків, дітей і що визначено статтею 30-ю Закону України "Про освіту".

"У цій статті звизначено низку аспектів, що підлягають обов’язковому висвітленню на сайтах закладів освіти. А от іншу інформацію, що не визначена вимогами законодавства, заклади можуть розміщувати на своїх сайтах за власним рішенням, орієнтуючись на запит батьків, учнів, громади".

На Херсонщині 20% шкіл не мають власних сайтів

Тимчасова виконувачка обов’язків начальника управління Державної служби якості освіти у Херсонській області розповіла, що служба провела розрахунки. Їх результати показують, що багато з яких напрямків школам доведеться доопрацювати. Більше 60 відсотків закладів, ліяотність яких проаналізовано, не оприлюднили на своїх сайтах ліцензії на провадження освітньої діяльності, не відобразили структуру органів управління закладу, мову освітнього процесу, не показали матеріально-технічне забезпечення. У 60 % немає даних про кількість учнів та результатів моніторингу якості освіти.

"А найбільше вражає те, що інформація з питань, що нині хвилюють суспільство, на багатьох сайтах відсутня. Це стосується інформування про умови доступності закладу освіти для осіб з оосбливими освітніми потребами, плани заходів, спрямованих на запобігання та протидію булінгу та порядок реагування на доведені випадки булінгу і найголовніше - на більшості сайтів немає правил поведінки учнів у закладі освіти", - говорить Олена Данилова.

Наразі дослідження триває і тільки після його завершення Державна служба якості освіти зможе визначити чи є на Херсонщині школи, які стовідсотково відповідають вимогам законодавства України. А також тим школам, що не мають сайтів, Олена Данилова радить звернути увагу на інформаційні платформи, що надають освітнім закладам України можливість безкоштовно розміщувати та формувати сайти на їх ресурсах.

Що відомо:

  • Управляння Державної служби якості освіти у Херсонській області розробило рекомендації щодо налагодження комунікації між учасниками освітнього процесу за допомоги електронних ресурсів.
  • Заклади освіти, які мають ліцензію на провадження освітньої діяльності, зобов’язані забезпечувати відкритий доступ до певної інформації на своїх веб-сайтах, а у разі їх відсутності - на вебсайтах своїх засновників.
  • Станом на 22 травня Державною службою якості освіти України вивчено близько 8 тисяч вебсайтів закладів загальної середньої освіти.
  • Державна служба якості освіти – новостворений орган. До повноважень якого належить, зокрема, вивчення різних питань діяльності закладів освіти з метою виявлення аспектів, що потребують удосконалення, доопрацювання та приведення проблемних напрямків у відповідність до вимог законодавства.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди